- XL I Postwissels. Het recht bedraagt 5 et. voor elke 12.50 of gedeelten daar van, niet dien verstande echter dat voor bedragen tot en niet ƒ5.— geen hooger recht kan worden geheven dan 2‘/o ct. Verzending en uitbetaling door alle post en hulpkantoren. Kunnen ook op een bepaald persoon geëndosseerd worden. Zijn geldig geduren de de maand van afgifte en de geheele daarop volgende maand. Na dien tijd wordt tot uitbetaling machtiging van het hoofdbestuur vereischt. In liet ongereede geraakt, worden duplicaten afge geven. Formulieren voor postwissels a ’/2 ct. verkrijgbaar. Zie voor Telegrafische postwissels onder Rijkstelegraaf. Postbewijzen, verkrijgbaar aan alle post-, bij-, en hulp kantoren, tot bedragen van ƒ1.ƒ1.50, ƒ2.ƒ2.50 enz. tot ƒ10.Recht 2'/2 ct., formulier ct. Worden in brief' of omslag in de bus geworpen nadat het bewijs van storting er van gescheiden is. Zijn 6 maanden geldig, en worden bij verloren gaan door nieuwe vervangen tegen overlegging van het bewijs van storting. Expresse bestelling 15 ct. boven het gewone port voor bestelling tot den gewonen kring van een postkantoor. Buiten don kring voor eiken afstand van 2.5 kil. een recht van 25 ct. Invordering van gelden op kwitantiën. Maximum van het in te vorderen bedrag wordt nader bij Kon. Besl. vastge steld. Kosten voor elke quitantie afzonderlijk 5 ct. Boven 10. moeten de kwitantiën van plakzegel a 5 ct. voorzien zijn. Inleve- fes--föfe sters van koopwaren en briefkaarten 10 cent boren het ge- j wone port. Vergoeding event, ƒ25.Aanteekening met aan gegeven waarde: behalve het gewone port 2''2 ct. voor elke ƒ100.doch minstens 12Vj ct. Aanteekeningen boven ƒ6000. niet toegelaten. Gewone aangeteekende brieven, en brieven met aangegeven waarde tot hoogstens ƒ600.kunnen ook door de hulppost- kantoren verzonden worden, of door een ander dan de geadres seerde ontvangen worden tegen behoorlijke invulling en onder- teekening van het formulier van lastgeving, dat op de ken nisgeving is afgedrukt.' Wordt een aangeteekende brief in geschonden toestand ontvangen, dan behoort aangifte daarvan onmiddellijk te geschieden, ten einde proces-verbaal te kunnen opmaken.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1892 | | pagina 45