15 HAAGSCHE EN AMISFOOETSE KRUKKENDANS. confrer Stephanus van Rotterdam ge- slaande ranta is in de Kloosterkerk begraven bij avond den 27 Maart 1743. Vermoedelijk hadden zij slechts éen kind, Geertruijd Adriana Hendrina, die huwde met Rutger Hieronymus Wijnen. 3. Anna Wilhelmina huwt driemaala den 4 Januari 1694 met Christiaan Frederik Schuman, legerdoctor, éen kindb met Paulus Guillemot, med. dr. te Amster dam, twee kinderen; c met Daniël Aux Brebis, éen kind. 4. Elisabeth Baldina, geboren den 6 December 1679 trouwt den 9 Januari 1698 Diderich vander Lith, eerst professor philosophiae te Frankfort a. 0. en in 1697 predicant der hoogduitsche gemeente in Den Haag; kinderen. Voorts wordt nog gevonden: gedoopt in de Kloos terkerk den 16 October 1665 Cornelius Jacob. Den 30 Juli 1677 woonde Helvetius op de Geest zuid zijde. Den 31 Januari 1680 huurt hij van baronesse van Wassenaer, vrouwe van Marquette, „seeckere huy- singe stallinge Coets ofte wagenhuys mitsgrs de boom- gaert vyver eh twee speelhuysjes staende tusschen de Toll eh Hoornbrugge buyten Ryswyck voor 200 g. yaers.” Op zekeren dag laat hij aan notaris Vos vragen (bij acte) of chir. Arent de Wilde „optvolle Teatrum van Anat.” (anatomie), zou gezegd hebben dat Helvetius met medehulp van een chir. het kanker gezwel van zekeren Van Diemen door snijden en kerven zou hebben „getracteert dat hy daeraff soude wesen doodgebloet.” Onder staat: „tantwoord luide neen” enz. Dit geval is waardig om geheel overgenomen te worden. Den 29 November 1668 vraagde de deken Arent de Wilde op het theater aan de Rouw: „wie heeft van diemen opereerd, gij of Dr. Helvetius?” De Rouw

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1893 | | pagina 112