39 VERMEENDE AANSLAG OP HET LEVEN, ENZ. niet heeft zien terug komendat hij echter te voet agterom zoude kunnen terug gekomen zijn. Dat Oltmans lang van postuur is, kromme neus heeft en vrij lang en zeer pokdalig is. Dat Oltmans een sterke Cornelis is en de familie, waaraan hij gehuwt is, niet minder de vuile partij is toegedaan, zelfs zijne moeder. Dat men niet weet met wie Oltmans veel con verseert, dan met Doctor Bogaart, een harde Cornelis. Dat voorts alle de apothecars te Delft gehouden worden voor patriotten, except alleen Boon Mesch en Rieverly. Ik heb nu nader laten onderzoeken om uit te maaken de tijd wanneer hij te Delft teruggekomen is, zullende zoo ras iets nieuws in deeze mogt ontdekken verder de eer hebben kennis te geven.” Dit rapport was dus weinig in overeenstemming met het onderzoek van de Prinses ten huize van den Heer De Larrey en diens verklaring dat hij, noch omtrent de moeder, noch omtrent den zoon eenige kwade ver moedens koesterde. De dag van den 18den April ging echter zonder eenige gebeurtenis voorbij. Ook de verdere nasporingen leidden tot niets en teekent de Raad-Pensionaris van de Spiegel aan „daar er dagelijks waarschuwingen aan ’t Hof zoo van buiten als binnen ’s land gedaan werden dat er aan slagen op bet leven van voorname personen en in 't bijzonder van de Prins en Prinses v. gemaakt waren, gewende men zich daaraan en de menigvuldige waar schuwingen verdoofden den indruk, te meer dewijl alle vorsten genoegzaam van Europa diergelijke ontvingen en men daaruit scheen te mogen besluiten dat de toeleg was om vreeze onder de souvereinen en ministers te verwekken ten einde deze zich niet zouden verzetten tegen de Fransche principes.” W.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1893 | | pagina 136