54- JOHANNES BOSBOOM, n) „In Memoriam44 P. A. M. Boele van Hensbroek. was nog steeds ge bet „Trippenhuis.” en het nieuwe waarin de vormen van tot oprichting van het Standbeeld, hij nam steeds een levendig aandeel in de zaak en behoorde tot de com missie, die de groote zaal in het park met toepasselijke schilder- en beeldhouwwerken opluisterde, om daarin het groote Rembrandtsfeest en de tombola te vieren ten voordeele van het fonds van oprichting van het standbeeld. Doch Rembrandt’s nalatenschap borgen in het oude pakhuis van Doch een nieuwe tijd zou verschijnen Rijks-Museum bewonderen als een paleis, grooten der kunst den hofstoet zouden koning Rembrandt. Bij de opening van het Rijks-Museum op 13 Juli 1885 werd „den eenvoudigen Haagschen jongen, die zich zelven groot maakte.de taak opgedragen Rembrandts Nachtwacht te onthullen. Toen heeft Rembrandt hem gegroet als den zoon van Nederlandschen stam, die de eer der Hollandsche Kunst hoog houdt, en Bosboom wist, dat hij Rembrandt waardig was.” J) Als Rembrandt mocht Bosboom zijn beschermers vindenden burgemeester van Amsterdam mr. Gr. van Tienhoven, komt onder hen een eereplaats toe, en Bosboom vereeuwigde die vriendschap door het huis en de villa Erica van den beminden bescher mer, met onnavolgbaar talent weder te geven. Dooi de vriendschap van Jhr. C. C. A. Ridder van Rappard leerde hij de boere-deelen en binnenhuizen kennen, in den omtrek van diens landgoed gelegen, die hem dadelijk aantrokken en inspireerden tot een nieuwe, eigen opvatting daarvan. „En meermalen

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1893 | | pagina 152