56 JOHANNES BOSBOOM. over de toen hier te houden tentoonstelling van schil derijen, enz. en dat eerst twee jaar later de exposanten werden gerechtigd tot het verkiezen van een viertal hunner om deel uit te maken van de jury voor de bekro ningen. Om tot een en ander te geraken had ik mij sinds lang heel wat moeite moeten geven, ja zelfs de ongunst moeten beloopen van enkelen onzer beheerders, die allen bij de gewijzigde samenstelling van het bestuur onzer tentoonstelling zich daaruit hadden teruggetrokken. Sinds is men op dezen nieuwen, beteren weg blijven voortgaan en is het mede gekomen tot de driejaar- lijksche tentoonstelling, verdeeld tusschen Amsterdam, Den Haag en Rotterdam.” Het genootschap Pulchri Studio, dat zich een Europeeschen naam mocht ver werven door den roem zijner leden, ontsproot in 1848 uit het vroegere Assiduitas. Toen werd aan Bosboom eerst het penningmeesterschap opgedragen. Ook later fun geerde hij als bestuurslid, en nam in 1852 de benoeming tot Voorzitter aan, om bij het nederleggen daarvan bij den meer zich uitbreidenden werkkring van dit genoot schap zich voor het vervolg niet meer te laten herkiezen. Haagsche jongen, gaf hij de eerste proeven van schil derkunst in gezichten op het Binnenhof, het Stadhuis, den Vijverberg enz. Toen het gedenkteeken voor 1813 in het Willemspark zou worden opgericht, mengde hij zich in den strijd over het plan Cuijpees, en zeer be langrijk is zijne aanteekening„Ons verzet tegen het doorvoeren van het plan Cuypers was evenmin tegen zijn persoon of tegen zijn talent gericht, als onze voorkeur aan het plan der anderen werd geschonken om hunnent wille. Alleen dit beginsel was overwegend Geen middel- eeuwsch monumentPlaats dat op het Binnenhof, als het Graaf Willem, Roomsch-Koning, zou gelden, maar

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1893 | | pagina 154