58 J) Dagblad 24 on 25 April 1892. JOHANNES BOSBOOM. verdwenen.” x) Over zijn atelier teekent Bosboom zelf liet volgende aan„Met een enkel woord moet ik nog spreken van een album kleine teekeningen in 1880 door mij ver vaardigd, voorstellende gedeelten van mijn atelier en enkele bijeengevoegde voorwerpen, die daarin voor handen zijn om in herinnering te brengen, hoe met de Romantische beweging na ’30 ook de liefde ontwaakte voor alles, wat vroegere tijden (ook het tijdvak der middeleeuwen) voor den geest riep en, hoe daaruit de zucht ontsproot tot het verzamelen van voorwerpen, die van den smaak dier tijden getuigden .Onder onze kunstenaars stond ook in dit opzicht de gevierde Nuyen aan de spits en rijk was de oogst, dien hij wist bijeen te brengen in die dagen, toen bezitters van oude meubelen, tapijtwerken, wapenen, porcelein en derg. nog onbewust waren van de prijzen, die in de volgende jaren hiervoor zouden worden besteed. Daar ik evenmin koel bleef' op dit punt,, kwam ik al spoedig in het bezit eener belangrijke triptiek en later in dat van den afdruk eener gravure door Hieronymus Wierix in 1586 vervaardigd naar de Graflegging (geschilderd in de 15de eeuw), die het middenstuk dezer triptiek uitmaakt.” De collectie nam gaandeweg toe, het atelier van Bosboom werd zelfs een klein Museum, waar alle voorwerpen schilderachtig werden gerang schikt en waar ze allen nieuw leven ontvingen van den bezielenden meester. En nu? t Is waar, de woning is blijven bestaan, maar die woning zal binnen kort anderen tot huisvesting verstrekken. Niet één voorwerp, niet één meubelstuk, niets, hoegenaamd niets, zal daar aan de kunstenaars Bosboom en Toussaint

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1893 | | pagina 157