81 DE ZEEVISfJHJIAliKT. „suytsyde van de voirsz. kercke, seggende de selve „kercmeesters, ende was warachtich, dat wel eertyts „onse voorsaeten In offitio de selve kerck vergundt ende „gegeven hadden den Incommen ende prouffyt van de „helft van de oude vismerct, Daer van sy tot noch toe „waren in de vreedtsamige possessie van de vruchten „van dien alle Jaers te genyeten ende percipiëren. „Nyet twyffelende off wy souden henluyden indier „qualite soo sy ageren ende haere successeurs, In offitio „inde voirïï helft soo wel van den Incommen van de „nyewe als oude merct continueren ende maincteneren, „Dan alsoo die voorsz. kerckmeester nyet en begeerden „vice versa de helft van de costen by ons gedebourseert „te draegen, ende wy als voorstanders ende opper- kerckmeesters van de voirschreven kercke de selve In „haeren Incomen gerechticheyt ende possessie nyet „begeren te vercorten maer veel eer te vermeerderen. „Soo hebben wy naerdien de voirsz. kerckmeesters dat „aen ons gesubmitteert hadden bij advise van de „vroetschap van den Hage, Int lange daer op gehoort „In regard van de grote costen ende de onderhoudinge „van de reparatie by ons alreede g.edaen ende noch „jaerlix buyten coste van de Kercke te doen, De selve „Kerckmeesters soo sy ageren toegevoecht hebben ende „toevoegen mits desen den derden penhinck van de „Incommen die, by openbaere verhuyringe van beyde „de Vismercten soo wel van de nyeuwe als van de oude „jaerlicx comen sail, Ende alsoo het onderhout ende „repareren van de helft van de strate strekkende vant „kerkhoff suyden naer de voorn vismerct altyt ge- „staen heeft tot reparatie van de kerck soo hebben „wy mede de voorn kerck mrs ontslagen van’t voirnompde „onderhouden ende die 't onsen lasten genomen, ende 6

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1893 | | pagina 180