88 HET DOOPBOEK VAN EIK-EN-DUINEN. z: „Oubliés des vivants la nature leur reste. Dans le jardin des morts on nous dormirons tons, L’aube jette un regard plus calme et plus céleste, Le lis semble plus pur, l'oiseau semble plus doux." :ijn zoo waar! „Jardin des morts” mag Eik-en-Duinen met bet volste recht genoemd worden. In het voorjaar toch, zou men zich op enkele plekken, in een lusthof wanen. De weelderige plantengroei, de smaakvolle aanleg, levert dan vooral een scherp contrast, met de sombere graf steenen en monumenten, welke ons tusschen het geboomte hier en daar het onverbiddelijke „memento mori” voor den geest roepen. Aan anderen zij het overgelaten, de gedenkteekenen te be schrijven, welke in deze eeuw' door treurende familieleden en vrienden van afgestorvenen aldaar zijn gesticht. Ik bepaal mij, zooals ik reeds zeide, tot het gedeelte van den eenmaal gewijden grond. Het feit, dat enkele van de opschriften der grafsteenen, dus danig verweerd en uitgesleten zijn, dat het moeielijk valt ze te ontcijferen, moge afdoende zijn, om te durven aauuemen, dat het zijn nut heeft, ze aan de vergetelheid te ontrukken. Een gedetailleerde beschrijving der juiste ligging te geven, acht ik overbodig; voor belangstellenden, is het terrein! je spoedig te overzien. Ik vang dus aan met de grafsteenen der Eerw. H. H. Pastoors. I. Een eenvoudig houten kruis wijst de plaats aan. alwaar de eerste pastoor van ’t nieuwe kerkje van Eik-en-Duinen (zie Haagsch Jaarb. 1892, blz. 68), is begraven. Dit kruis draagt aan de voorzijde tot opschrift: R. I. P. P. Snijders, Pastoor der Oud-Katholieke Kerk te Eik-ex-Duinen (gesticht onder den Utrechtschen aarts bisschop Petrus Codde). Hij ontsliep 3 Juny 1695. Op de achterzijde: II Kor. Vs. I. (voluit). II. Een kruis alsvoren. Opschrift: R. I. P. A. van Winden, Pastoor, enz. (als boven) Ontslapen 28 Februari 1701. Achterzijde: II Kor. V. 17. (voluit). III. Kruis alsvoren, opschrift: R I P. J. Block. Pastoor enz. (alsboven) ontslapen 22 Maart 1746. Achterzijde: Openb. XIV, V. 13 (voluit).

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1893 | | pagina 187