17G VAN SYPESTEYN. JHR. IN MEMORIAM. A. J. S. V. R. ’s-Gravenhage, 27 September 1892. C. A. Witten, vermeidde hij zich het liefst in de geschiedenis van dat wijd vermaarde geslacht, dat aan het zijne verwant was. Scherpzinnig wist hij te combineeren, en door zijn kennis van het tijdvak duistere punten toe te lichten of te verklaren. Den Haag en zijne geschiedenis was om zoo te zeggen in zijn persoon opgegaan. Geen onderwerp trok hem meer aan dan dat; uren kon hij u daarmede bezig houden, en was men verbaasd over zijn stalen geheugen voor data en feiten, nog meer trok u zijn levendige verhaaltrant, en den tact om schijnbaar dorre gegevens door anecdoten en herinne ringen eene aantrekkelijkheid te verleenen welke onweer staanbaar was Onze vereeniging meende dan ook, bij hare oprichting in ’t laatst van 1890, aan Jhr. C. A. Van Sypesteyn, vóór ieder ander, het werkend lidmaatschap te mogen aanbieden, dat welwillend werd aanvaard. Weinig kon Jhr. Van Sypesteyn meer voor ons doen. Herhaalde ongesteldheden sloopten zijne krachten, doofden zijn werklust. Niettemin verheugen wij er ons in zijn naam in onzen naamrol te hebben mogen schrijven, en het is daarom dan ook, dat we dit In Memoriam plaatsen als eene, zij het ook geringe, hulde, aan den eenmaal zoo werkzamen man, aan den geestdriftvollen medearbeider, wiens groote en kleine geschriften breede reeksen vormen, die alle zijn naam, zijn lof, zijn roem zullen blijven verkondigen aan alle Hagenaars en bewoners van ’s-Gravenhage die hun stad liefhebben, ook om haar geschiedenis. Jhr. Van Sypesteyn heeft zijn naam voor eeuwig aan de geschiedenis der stad verbonden.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1893 | | pagina 279