r T T c. as— 2 XLVI V voor Per scheepsgelegenheid „Nederland44 of „Rotter- damsche Lloyd": 10 cent maar minstens 10 ct. 2 cent (maar minstens 5 cent.) (maar minstens 5 ct.) NB. Zie verder denlueracliter volgenden staat (pag.'K.vniv.v.) Maximum gewicht voor monsters 250 gram. Afmeting hoogstens 20x10x5 cM. Maximum gewicht voor gedrukte stukken 2000 gr.; voor de Nederl. bezittingen in Oost- en West-Indië per Zeepost 5 kilogram hoogstens. Invordering van gelden op kwitantiën kan ge schieden naar Duitschland, België, Frankrijk, Algiers en Tunis. Brieven met aangegeven geldswaarde (hoogstens fr. 10.000) kunnen verzonden worden naar de Argentijnsche Republiek. België, Bulgarije. Kameroen, Costa Rica, Denemar ken (met Ijsland, de Faroër en koloniën, Duitschland (met Helgoland) Egypte, Frankrijk en koloniën, Italië, Luxemburg, Noorwegen, Oostenrijk-Hongarije, Portugal (met Madera, de Azorische eilanden en koloniën), Rusland en Finland, San Salvador, Servië, (Spanje met de Balearische- en Canarische eilanden,) Tonkin, Tunis, Turkije, Zweden, Zwitserland. Het te betalen recht voor verzekering der waarde bedraagt voor elke ICO gulden of gedeelte daarvan, herleid naar den maatstaf van 2.0832 franken 1 gulden: naar België 2‘4 cent, Duitschland 5 cent, alle andere landen van Europa, behalve Turkije 12*4 ct., Turkije (Oostenrijksche kantoren) 15 cent, Portngeesche koloniën 20 cent, Shanghai 17’4 cent, alle overige landen 15 cent. Geheele vergoeding voor brieven met aangegeven gelds- 1 Vóór Oost- en West-Indië: Over Marseille, Genua, en Brindisi: gefrankeerde brieven 15 cent briefkaarten 7‘,4 cent papieren, gedr. stukk., per 50 gr. 3 ct. (maar minstens 15 ct.) monsters per 50 gram 2 cent waarde; vergoeding van 50 frs. voor gewone aangeteekende brieven (behalve voor de Vereenigde Staten en voor nog enkele andere overzeesche landen).

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1893 | | pagina 49