14 Mevrouw De Vereeniging „die Haghe” zich toeleggende op de geschiedenis van Nederlands Hofstad, is zich diep bewust, hoe die stad haar luister en welvaart en haar groote glorie dankt aan het door luchtig en ons allen zoo dierbaar Vorstelijk Huis van Oranje Grootendeels ontleend aan het Dagbl. van Z. IT. en ’s-Gr. van 12 Mei 1892. „Hofjonfer, rijk van praal, die al van ouds vermetel Op Uwe Graven Stofte en grafelijken zetel, Met kunst gevlochten Haag! besproeid van Vijverstroom, Die kiesch de wortels lekt van den Oranjeboom.” Na de pauze hield de heer II. H. Driessen de aanwezigen nog eenigen tijd aangenaam bezig met op gezellige wijze den levens loop te verhalen van een kranig soldaat, den sergeant-tamboer van het regiment grenadiers en jagers, Cornells Johannes Schijf, die zelf in de zaal tegenwoordig was. Aanvangende met zijn geboorte, den löen October 1837, ging spreker den ganschcn loopbaan van Schijf na. wiens borst op waardige wijze prijkt met het gouden eeremetaal voor 30-jarigen trouwen dienst. Eigenaardig is ’t te vermelden, dat Schijf, 14 daag na de lezing, bevorderd werd tot Sergeant-majoor titulair. In den loop zijner rede vond de heer Driessen gelegenheid in vurige bewoordingen te schetsen, welke beteekenis de soldaat aan zijn vaandel hecht en welke gevoelens dat in hem opwekt, terwijl hij eindigde met een hartelijke heilbede voor H. 31. Koningin Wilhelmina. Naar aanleiding van de viering van het gouden huwelijksfeest van Harë Koninklijke Hoogheid, mevrouw de Groot-Hertogin van Saxen, geb. Prinses der Nederlanden, is door het bestuur eene Commissie benoemd tot het ontwerpen eener hulde aan onze doorluchtige donatrice. Door de heeren L. J. J. Hageraats en W. Jansen leden dier commissie, is na overleg met het bestuur, besloten tot het zenden van een adres van gelukwensching, namens de vereeniging. Dit adres, op perkament, versierd met het wapen van’s-Graven- hage, en in gothieke letters geschreven, is dien ten gevolge aan hare Koninklijke Hoogheid verzonden. Het is van den volgenden inhoud: Aan Hare Koninklijke Hoogheid Mevrouw Wilhelmina Sophia Louisa Groothertogin ran Saxen, geb. Prinses der Nederlanden.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1893 | | pagina 89