STAAT DER BOEKERIJ. voor- be- Onze hooggeachte Bibliothecaris de Heer Dr. R. Krul, heeft in het Jaarboekje van '1892 het woord van ColumbusEl mundo cs poco op onze boekenschat toegepast. Gerust mogen wij met onze appreciatie in die richting een stap verder gaan en zeggen dat onze bibliotheek nog veel kleiner is dan de wereld. Intus- schen is zij toch weer aanmerkelijk toegenomen, ja. meer dan verdubbeld, en met zekerheid kunnen wij zeggen, dat er, wan neer het zoo door blijft gaan, eens een tijd zal komen, waarop de geheele wereld te klein zal wezen om al de boeken van Die Haghe te bevatten. Dan zullen wij naar eene bergplaats moeten omzien buiten de grenzen dezer wereld maar dat is van later zorg. Voorloopig hebben wij genoeg te stellen met eene andere moeilijk heid deze namelijk, hoe en waar wij binnen genoemde grenzen een geschikt plaatsje voor onze boekerij zullen vinden. Deze moei lijkheid bestaatdaarvan weten o. a. de Heer Dr. Krul en ondergeteekende te spreken. Is er misschien, iemand, die ons daaruit zou weten te helpen De boekwerken nu, waarmede onze bibliotheek sedert de laatste opgave verrijkt is geworden, zijn de volgende. Wij zullen de vrijheid nemen met nummertjes te werken dat geeft als er wat veel komt, een duidelijker overzicht. Derhalve: 1. Geschiedenis der Staatsomwenteling in Nederland gevallen in het jaar 1813, door Mr. Herman Bosschaeen langrijk werk in 4 deelen 8“ met platen (uitgave Amsterdam 1814), wat wij te danken hebben aan den heer Dr. B. L. v. d. Hegge Zijnen. 2. De Vermaeklijkheden van Hollandt enz. door J. de Pari- val, Amsterdam 1663, een werkje in 12° met platen, bestaande uit twee ineengebonden deelen, waarvan het eerste handelt over de steden en dorpen van Holland met hare bewoners en dezer zeden en gewoonten het tweede over de regeering en de Vor sten van Holland tot het jaar 1655. Dit boekwerk is een geschenk van den Heer M. G. Wildeman.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1893 | | pagina 91