17 3. De Vaderlandsche Historie verkort en bij vraag en en ant woorden voorgesteld Oorspronkelijke Beschrijving van de ver- maerde Belegering en ’t Ontzet der Stad Leiden enz., door Adrianus Severinus, 4e druk. De Leidsman der vreemdelingen door ’s-Gravenhage en om liggende Dorpendrie saamgebonden werkjes in 8°, versierd met koperplaten en respectievelijk gedrukt in de jaren 1758, 1757 en 1763. Vooral het laatste schijnt ons toe voor onze ver- eeniging van zeer groot belang te zijn. Het geheel is ons ge schonken door den Heer P. J. Frederiks. 4. Een overdruk uit het Amsterdamsch Jaarboekje van 1889, getiteld: Huwelijksgebruiken te Amsterdam in 1143; een dito uit het Archief voor Nederlandsche Kunstgeschiedenis, DeelA'H, met den titel: Nog eens de schildersconfrerie Pictura te’s-Gra venhage een ander uit de Nederlandsche Spectator 1886: Hel Eeuwfeest te Biervliet; benevens een brochuurtjeDirk Duivel de Watergeus en zijn geslacht. Al deze wel kleine, maar toch zeer belangrijke en met veel zorg en zaakkennis geschreven werkjes zijn ons vereerd door den Heer P. J. Frederiks, den schrijver er van. 5. Verslag over den toestand der Koninklijke Bibliotheek in liet jaar 1890; geschonken door den Heer Dr. Th. C. L. Wijnmalen. 6. Nog schonk de Heer Vorsterman van Oyen ons eenig plaatwerk, t. w. eene penteekening, voorstellende Prins Willem V, op het Huis ten Bosch twee oude afbeeldingen in houtgra vure van het wapen van ’s-Gravenhage, en twee afbeeldingen der wapenkas van Hertog Philips van Bourgondië, waarvan het origineel te zien is in de Groote kerk alhier. 7. Verslag van de Commissie van beheer voor de Verzameling van Geschied- en Oudheidkundige voorwerpen te’s-Gravenhage. Geschonken door de Commissie v/h Gemeente-museum. 8. Een overdruk uit het «Tijdschrift van Geschiedenis» met het opschrift De Liquidatie van het Koninkrijk Holland. Deze belangrijke studie is ons geschonken door den schrijver, den heer L. Wichers. 9. liet Rijksarchief te ’s-Gravenhage. (Een verslag.); geschon ken door Jlir. Mr. Th. II. F. van Riemsdijk. 10. Verder wordt nog bij onze boeken bewaard een nummer van «Het Nieuws van den Dag” (25 April 1892, 3e Blad), waarin melding gemaakt, en een kort verslag wordt gegeven van

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1893 | | pagina 92