25 stand bevinden als bij haar overlijden. De zalen aan de rechter zijde, zijn de ontvangsalons en de eetzaal. Algemeen werden de prachtige meubelen, vazen en andere sieraden bewonderd, als mede de uitstekende netheid waarin zich de sedert langen tijd niet meer gebruikte kamers bevonden. Op de daarop gevolgde wandeling door het park, dat met dat van het daarnaast gelegen Zorgvliet een geheel uitmaakt trokken behalve het natuurschoon, vooral de aandacht de oude marmeren vazen afkomstig van de Familie Bentinck, die evenwel doorliet langdurig verblijf in de open lucht zeer geleden hebben. Ook het uitgestrekte vergezicht op den koepel, op een der hooge duinen gelegen, waar een oogenblik rustgehouden werd, was zeer verrukkelijk. Door den voorzitter werden alhier eenige mededeelingen ge daan omtrent den oorsprong en de geschiedenis van de beide land goederen, alsmede van het daarnaast gelegen Buitenrust, en tevens dank betuigd aan den heer Vinkhuyzen, voor den aangenomen ochtend door de leden alhier doorgebracht, terwijl den Deci der Kinderen den voorzitter bedankte voor zijne bemoeiingen, om dit landgoed, dat voor het publiek niet toegankelijk is, te be zichtigen. (Zie o. a. de uitvoerige verslagen in de N. Bott. Ct. van 10 Juni '1893, en Dagbl. van 9 Juni 1893). Op de terug tocht werden in het huis Zorgvliet nog eenige kamers bezich tigd, o. a. de zoogenaamde Cats-kamer, die door een aantal ge denkstukken aan den stichter Jacob Cats herinnert, alsmede met ile portretten van diens dochter Anna en haar echtgenoot, den heer van Aerssen, versierd is. Door den moestuin, alwaar door den heer Vinkhuyzen aan de dames eene kleine verrassing bereid was, en het achterste ge deelte van het park wandelende, werd het landgoed verlaten, door het hek aan de Laan van Meerdervoort. Met dezen heerlijken tocht, waarbij de natuur ook kleur gaf aan deze historisch-literairewandeling werd het werkjaar der Vereeniging die Haghe waardig gesloten. Hoewel bij het volgende verslag behoorende, meenen we nog even te mogen releveeren den gedenkwaardigen avond van 2 Oct. 1.1. Op dien avond werd na eene huishoudelijke vergadering der werkende leden, waarin in plaats van het afgetreden bestuurs lid, den heer J. G. van der Muelen, aan wiens ijver we groo- tendeels dit verslag hebben te danken, de heer Mr. A. E. H. Goekoop werd gekozen, en waarin de rooster van aftreden van de helft van het bestuur werd vastgesteld, in eene daarop ge-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1894 | | pagina 104