53 Waarschijnlijk gedurende de jaren 1274 tot 1284 •fl Haege” lx IXXXXXXXX XX HET KASTEEL „DIE HAGHE.’' De Klerck uit de Laage Landen meldt ons „ende hij Grave Florens, der Kaerlen Godt, dede maecken die hoege Saele ende die Capelle in den en Joannes de Beka, de Utrechtsche ka nunnik zegt in zijn Cronijk „Dese edele Grave Florijs, die onlange hier te voeren „heerlike Woenijnghe ende Palaijse tijmmerde in Haer- „lem-hout, datter Voghelen-Zanc hiet, Ende oec die „Cappelle ende die hoghe Zale in den Haghe, dair hij „mijt Jonehers ende mijt J one-Vrouwen in der Wil dernissen des bossches stedelick in plach te jaghen, „ende die wapenen mijt Ridderliker manieren hantieren „plach.” Floris de ,Ve echter, hij voltooide de stichting zijns Vaders, hoezeer met zoodanige wijzigingen als de ver anderde omstandigheden daartoe aanleiding gaven, wijl er nu inplaats van een Rijks-Paleis, inplaats van een Paleis voor een Duitsch-Keizer, slechts gevorderd werd een Grafelijk Kasteel. nimmer betrokken, daartoe ontbrak aan het geheel nog te veelwel bezitten wij eene oorkonde in September 1254 door hem „apud Hagam” geteekend, doch waar schijnlijk logeerde hij toen, evenals in 1242 op het jachthuis. Trouwens de Rijks- of Hofdag door hem in Juni 1254 op het hoewel verpande, maar daartoe, zoo noodig toch beschikbaar gebleven,Rijkspaleis te Nijmegen gehouden, bevestigtdat zijn in aanbouw zijnd paleis „die Haghe” tot het houden van Rijksdagen nog niet ver genoeg gevorderd was.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1894 | | pagina 172