103 BIJZONDERHEDEN BETREFFENDE DEN MOORD, ENZ. door de gevangenpoort, nae de Cingel. rescontreerde omtrent het huys van de Heer Moleschot seeckere Com pagnie Ruyters, in den Haagh garnisoen houdende,'aen welcke hy Verhoef! toeriep dat sy souden fileeren, waer op den Officier voorrijdende syn degen trock, onseecker wat hy in ’t sin hadt, als wanneer de Burgery haer klaer maeckte om vier te geeven, ’t welck de Officier siende, liet aenstonts de Ruytery fileeren en aghter den anderen marcheren, waer op Verhoef riep in ’t voorbij trecken, de Prins boven, de Witten onder, die anders meynd, die slaet de Donder 1 en dit, soo hy seyde, om te hooren hoe de Ruyters waren gesint waer op eenparigh antwoord volghde soo meynen wy ’t oock, en swaeyde haere hoeden rontom, dit stelde haer gerust om ’t werk uyt te voeren. Hij Verhoef verklaerden tot dit werck genomen te hebben een State-roer, ’t welck in twaelff schooien een pont loot hadt van nooden, ketende daer op loopen twee kogels. Wanneer nu de Compagnie op de Cingel geposteert was, klaeghden de Burgers dat se geene genoeghsame ruymte hadden en seyde n aen den Capiteyn dat hij sou marcheeren naer het Huys van den Ryngraeff, waer omtrent sij eenigen tyt haar geweer neerleyden. Onderwijl was bij hem Verhoef gekomen den Colonel van de Burgery genoemt Maes, versoeckende hem par ticulier te mogen spreecken, en braght hem ten huyse van eenen Beukelaer, alwaer mede was gekomen schepen tan Baneken, in wiens presentie gedaghte Maes hem Verhoeff een roemer wijn braght op de gesontheyt van den Prince van Orange, waer op Verhoef antwoorde hoe gij dat meynd weet de Duivel, evenwel al is de roemer groot sal ick hem uytdrinckenondertusschen

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1894 | | pagina 225