104 ’t toont je BIJZONDERHEDEN BETREFFENDE DEN MOORD, ENZ. betoonde Maes hoeveel ongemacks koude komen uyt deese revoltes, ende wat swarigheden voor de aenlyders van ’t werck, vragende onder anderen wat men met de Witten in ’t sin hadt, en seyde de silversmit, doot te slaen. Hier op repliceerde Maes dat hy Verhoeff nu een ongemeene dienst konde doen aen gedaghte Hee- reu de Witten, afraadende bij de andere complicen het voornemen, sullende de Heeren van den Haegh in ’t generael en particulier aen hem danckbaer wesen, ende in alle gesegentheyt zijn goeden dienst soecken te compenseren, waer op Verhoeff met hevigheyt uyt- voer, seggende dat die voor schelmen sprank niet veel beter was: waer door alle devoiren van gesegde dfaes vrughteloos bleven, scheydende Verhoeff, nadat hij nogh een glas a 2 gedroncken hadde. niet dreygemen- tenin alle dese voorstellen en tegenspréecken sweegh de Heer tan Baneken ’t eenemael stil, waer op Verhoeff retireerde bij zijn compagnie. Alwaer gekomen, ordonneerde hij Verhoeff de Tam boers de mars te slaen om te avanceeren onder de gevangenpoort. Tusschenwijl quam de Burgermeester Groenerelt om weder met Verhoeff te spreecken, van wien hij instantelyck gebeden wiert op ’t Stadthuys te willen komen, eer iets verders werdt aengereght, waer op hij Verhoeff volgden, tredende door de andere compagniën evenwel met groote bekommernisse. soo hij seyde, voor de Burgerwaght, welcke omtrent veer- tigh man sterek de waght aldaar was houdende op ’t Stadthuys, en van wien niemant van ’t voorgeno- niene desseyn wisten. Dogh komende op ’t Stadthuys wierdt hij Verhoeff datelyck geanimeert door ’t volk aldaer wakende, die hem seyden. wij weten wat gij in sin hebt, weest couragies Verhoeff en toont je

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1894 | | pagina 226