108 persoon kort van BIJZONDERHEDEN BETREFFENDE DEN MOORD ENZ. omen tot op de sponde van'tledekant kousen aen, bevond hij dat iemant sijn muijlen, staende op hij sijn hooft se gedaen Maer aen ’t is voor u maer beijde gebroeders bewaert met 4 bergers, welcke alle souden droncken gemaeckt sijn en het geweer afgeno men en afhandigh gemaeckt met presumtie dat sij souden hebben gedaght te ontvlugliten Binnen’s kamers sijnde, soo sagh hij den Ruaerd liggen op een ledekant, hangende sijn paruijck en hoedt ter sijde het hoofden- ende, denselve Ruaerd had op sijn hooft een nachtmuts ende een lang dasjen om sijn hals. De Raedtpensionaris stont aen een tafel aen de andere sijde van de kamer, iets leesende, hebbende bij sigh een Deurbewaerder ofte Bode; onderwijl tradt Verhoeff dicht aen ’tledekant van den Ruaerd, schuij rende met beijde handen de gordijnen open en seggende verrader ghij moet ster ven, bidt God en bereijdt u selven. Waer op hij Verhoeff verklaerde dat de Ruaerd dapper altereerde en ver bleekte. seggende vrienden wat hebbe ick misdaen. En repliceerde Verhoeff hier op: ghij ben een Prince- moorder een verrader en schelm, haest u maer aenstonts. Soo rees de Ruaerd op, stil zittende met de handen over den anderen in gelijckenisse van iemant die bidt. Waer op iemant van de Borgers, meede boven geklom men, de kolf van ’t roer nam, slaande na den Ruaerd soodnnigh dat de pilaren van ’t ledekant tot den andere vielen, sonder evenwel den Ruaerd te quetsen. Den selven gek en treckkende sijn der opgedrongen borgers alreede m voor ’t ledekant, had gepist, waer schuddende, seijde siet wat hebben Verhoeff antwoorde, treek maer om een korte tijt te doen. Voorts wiert hem Ruaerd door een statuere sijn nachtrook onigeliangen.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1894 | | pagina 230