109 met de silversmit soetjes achter BIJZONDERHEDEN BETREFFENDE DEN MOORD, ENZ. Onderwijlen was de Raedtpensionaris toegetreden, vragende of men hem oock vermeijnde om hals te helpen Waer op iemant van de omstanders seijde ja schelm, verrader, dief, ghij suit den eijgen gang van u broeder gaen. Tusschen welcke discoursen een derde, nemende sijn roer, den Raedtpensionaris sodanigen slagh aen sijn hooft gaf, dat het bloed daer uijt gonsde en een lap vel daer bij hingh, waer op den Raedtpensionaris soli der altereeren sijn hoedt en kalotje afligtende, een neusdoeck daer op heeft gelegt. En leggende sijn han den over den anderen, seijde sonder verbleecken man nen is ’t om mijn leven te doen Schiet mij datelijck onder de voet, toonende rustelijck sijn borst, 't Welck door hem Verhoeff belet wiert aen de omstanders, zeg gende mannen de schelmen moeten publijck sterven soo als zij den goeden l>uat, die ’t soo wel met den Prins en ’t Lant meijnden, hebben gedaen, soo. oock den onnoselen can der Graeff, die beijde op ’t schavot sijn gestorven en soo sullen sij oock doen. Vervolgende met veel andere scheldwoorden, dat sij soo veel eerlijcke luijden hadden geaffronteert, als Tromp, Kievit, van der Horst enz. dat God nu quam om wraeck van haer te neemen, besluijtende dat God dit alles soo wonder- lijck liadt beschickt. Hiermede nam een gedeelte van de Borgerij den Ruaerd van den kamer, hem ruckende en stotende van de trap pen met een ongemeen getier. Waer op de Raedtpen- sionaeris met de silversmit soetjes achter aen quam volgende, neemende den Raedtpensionaris hem bij de hant en seijde, vroomen Borger, hoe gaet dit soo ende verklaerde Verhoeff dat hij een vuur in des Raedt pensionaris oogen sagh, ’t geen hem als vervoerde, en

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1894 | | pagina 231