114 BIJ HET KAARTJE. Deventer van 5 December 1891; van 1892, 13e jaarg. Deventer en zijn 1874 in den Nederl. Spectator en in het Rotterd. Jaarboekje, menige bijzonderheid omtrent van werk voorkomt. In den loop van 1891 werd eene loffelijke maatregel genomen door de Vereeniging tot Beoefening van Overijsselsch Regt en Geschiedenis. Zij heeft namelijk eene gunstige beschikking uitgelokt van de Madridsclie regeering om de verzameling plattegronden tijdelijk op het Rijks-Ar chief te deponeeren en ieder in de gelegenheid te stellen copiën te doen nemen. Een poging om ze door den druk gemeen goed te maken leed echter schipbreuk voornamelijk misschien daarom, om dat enkele minuten, of scbetsteekeningen der kaarten in Madrid aanwezig, in Nederland en België reeds voorhan den waren, want van Deventer leverde slechts het net af der verzameling zijne scbetsteekeningen kwamen in handen van Cornelia van Aerssen, en bleven bewaard bij dat geslacht tot 1859. Toen werden zij verkocht en verspreid. O. a kwam de plattegrond van ’s-Gra- venhage in ’t bezit van het Rijks-Archief, en werd daar van. ten behoeve van den Atlas van het Haagsch Gemeente-Museum een copie vervaardigd. Toen het mij echter bleek, dat door van op het net van den plattegrond van’s-Gravenhage nog was aangebracht een zoogenaamd carton, dat niet op de minuut wordt gevonden, en waarop voornamelijk de ge bouwen goed uitkomen en zeer nauwkeurig zijn aangeduid, meende ik ook daarvan voor den Haag eene copie te mogen bewaren. Onze vereeniging was daartoe gaarne bereid, en de vaardige hand van den Heer Rotteveel, zorgde voor de uitvoering. Dit karton of kleine kaartje, binnenrand M 0,45,

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1894 | | pagina 236