BENIGE BIJZONDERHEDEN BETREFFENDE DE B.-K. PAROCHIE. 1 29 9 Zie Hoynck tinae etc. 2) Zie Haagsch Jaarboekje 1893, bldz. 88. van Papendrecht, Historia Eulesiae Ultrajec- schoppen van Utrecht te noemen. Hieruit kan der halve eene onjuistheid, die reeds in het jaar 1700 werd nedergesclireven, niet verklaard worden. Terloops voegen wij hier nog bij, dat eenzelfde on juistheid ook voorkomt in het opschrift van een houten kruis op het kerkhof Eik-en-Duinen. 2) Het volgende staat er te lezen R. I. P. P. Snijders, Pastoor der Oud-Katholieke kerk te Eik en-Duinen (gesticht onder den Utreehtschen aartsbisschop Petrus Codde.) Hij ontsliep 3 Juni 1695. Hieruit moet men echter niet opmaken, dat Mgr. Codde reeds in 1695, en wel in een publiek opschrift, wat althoos iets officieels heeftaartsbisschop van Utrecht werd genoemd. Want dat kruis met opschrift is van een veel lateren tijd afkomstig en kan, gelijk uit den materieelen toestand en vooral uit de spelling duidelijk blijkt, niet vroeger dan omstreeks het begin dezer eeuw daar geplaatst zijn geworden. Ook al zou men aannemen, zelfs kunnen bewijzen, dat het reeds veel vroeger aangebracht, maar later vernieuwd is ge worden, ook wat de spelling betreft, dan blijkt nog uit den inhoud allerduidelijkst, dat het opschrift in geen geval van het jaar 1695 kan zijn. Immers, die uitdrukking Pastoor der Oud-Katholieke kerk, wijst ons op de reeds bestaande scheuring, plaatst ons in een tijdperk na 1702. Voor dien tijd had zulk een be naming grond noch reden. Wijl nu de parochie van

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1894 | | pagina 254