132 BENIGE BIJZONDERHEDEN BETREFFENDE DE R.-K. PAROCHIE. tegen het einde der 16e eeuw aan den priester en dichter, Joannes Stalpaert van der Wielen het leven schonk, en in den loop des tijds meerdere mannen van naam en invloed heeft voortgebracht. Omtrent de voorgangers van Oudheden en Gestichten van volgende inlichtingen ,In ’tjaar 1304 heeft hier als Pastoor gestaan Heer „Diderijk. „Van de Pastoren die sedert de meergemelde ver andering te Rijswijk gestaan hebben, zijn de volgende „alleen bekend: Hennes Ludolphi, een Kranenburger. „De Heer en Meester Aalbert, die te Leiden geleeft „en in een hoogen ouderdom overleden is. Meester „Kornelis Ramsdonk, Pastoor te Rijswijk, is den 26 „van November 1634 dood in zijn bedde gevonden. Johan van der Aa, volkomen Bacelier in de Godkunde „is gestorven in de maand Augustus 1661. ^Matthias van Rhijn, een Naaltwijker, Pastoor te „Rijswijk, is aldaar overleden den 28 van Sept. 1679. Bartholomeus Molengraaf', gestorven in de maand „November 1681. Theodorus 'de Groot, een Enkhuizer, „en Priester van ’t Oratori, is gestorven den 8 van Sep- „tember 1700. Evert Stalpaard, een Hagenaar, en een „Lovensch Godgeleerde, is den 17 Meij 1706 uit het „leven verhuist. Pieter Maas, een Hagenaar, en inge- lijks een Lovensch Godgeleerde.” Dit uittreksel brengt ons dus weder terug tot het punt, vanwaar wij zijn uitgegaan en zelfs een schrede verder. Everardus Stalpaert van der Wielen, is voor langen tijd de laatste R. K. Pastoor van Rijswijk ge weest, tenminste de laatste, die Roomsch-Katholiek ge- Pastoor Stalpaert geeft Delft en Delfland ons de

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1894 | | pagina 257