BENIGE BIJZONDERHEDEN BETREFFENDE DE R. K. PAROCHIE. 137 overgeplaatst Rijswijk de den uitbetaald, onder welke som echter, zoo wij het daarvan opgeteekende goed begrijpen, ook de kosten van het stucadoorwerk begrepen zijn. Dat dit eerste gedeelte, hoewel kleiner, nogtans veel duurder betaald is geworden zou overigens, ook al was die geheele som er voor uitgegeven, niet te verwonderen zijn, daar het als aan den weg gelegen bouwterrein, van zelf meer waarde had, dan wat daarachter lag. Pastoor Beuknian is in het jaar 1791 naar Amsterdam en heeft als Pastoor van volgende opvolgers gehad: Joannes Theodorus Vermeer, geboortig van Zevenaar. Hij kwam te Rijswijk in 1791 en overleed daar in 1801. Cornells Leenders, een Amsterdammer, benoemd in 1801, overgeplaatst naar Berkenrode in 1817. Tiniotheus Berlitz. Deze is van 1817 tot 1848 Pastoor van Rijswijk geweest en in laatstgenoemd jaar aldaar overleden. Petrus Ludovicus Gerardus Boin, van geboorte een Hagenaar. Hij werd benoemd in 1848 en overleed in 1869. Onder dezen Pastoor heeft in de jaren 18531855 een groote verbouwing plaats gehad. De oude pastorie, waarachter de kerk stond, is afgebroken en de tegen woordige opgebouwd. De kerk is op het terrein der voormalige pastorie vergroot en haar ingang, die zich vroeger aan de achterzijde bevond, vóór aan den weg gekomen. Bij die gelegenheid, in 1854, is ook het aan de kerk grenzende gesticht gebouwd. Wilhelmus Franciscus van Kampenhout, geboortig uit Leiden. Deze is in 1885 naar Stompwijk overgeplaatst en heeft in 1886 de pastoreele bediening nedergelegd; maar in 1889 is hij wederom benoemd tot Pastoor van Noordwij- kerhout, waar hij heden nog als zoodanig werkzaam is.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1894 | | pagina 262