DE WAPENBORDEN DEK VLIESRIDDERS IN DE Ü11OOTE KERK. 149 na deze welsprekendheid het onderwerp aan de beurt, dat eenigszins voortvloeide uit de lofspraak over de dooden de vervulling namelijk der ledigstaande zetels. Tot aan deze benoemingen telden de overledenen nog mede, zooals hunne wapens aanduiddenalleen werd zorg gedragen, dat zij bij de volgende bijeenkomst zouden opgegeven worden, als te rusten van hun strijd op deze aarde. In het Haagsche Kapittel kwam nog eene bijzonderheid voor. Den 8sten Mei kwam de doods tijding in van Heer Hugo de Lannoy, heer van Santen, die Stadhouder van den Hertog geweest was in Holland, dat bij verdrag van 1433 door Jacoba van Beieren afgestaan werd. De heer van Santen had dat ambt zeven jaren lang bekleed, en was nu den Isten Mei gestorven. 72 jaren oud. Er werd besloten, dat onmiddellijk in deze vacature, zou voorzien worden, en zoo gebeurde het, dat Jan van Coimbra, regent van Cyprus en zwa ger van Hertog Filips, in de Vliesorde opgenomen werd. Ook wordt gezegd, dat een graaf van Terreno dien van Golisano verving, doch dit schijnt niet juist te zijn, daar deze plaats eerst drie jaar later werd ingenomen door den koning van Arragon, weder een aanverwant van den Grootmeester. Het is echter mogelijk, dat Terreno bedankt heeft. In dat geval is het wel waar, dat hij benoemd is, zonder ridder geweest te zijn. Het bedanken voor de onderscheiding was niet ongewoon. Meermalen is het zichtbaar, dat de beide Hertogen van Bourgondië blijkbaar niet gerust zijn op de aan neming, vooral a]s de gekozene een koning of souverein was. Doch er bestond nog een andere reden om te weigeren. Op de Haagsche wapenborden, ook op de platen bij De Riemer, leest men onder dat van Hertog Filips de

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1894 | | pagina 274