179 VICTOR DE STUERS. over zou men na liet het DE OUDE VIERSCHAAR VAN ’s-GBAVENHAGE. gang verminderde en dat minder doorgangsvvijdte leverde dan die, welke men verkrijgen kon door met behoud der bestaande deur, eenvoudig het hek der Schepenbank wat achteruit te schuiven. De teekeningen door het Bestuur der Maatschappij verstrekt waren overigens wat de lambriseeringen en het nieuwe tochtportaal betreft want ook het bestaande zeer typisch tocht portaal werd veroordeeld om weggeyvorpen te worden beneden alle kritiek. Niet zonder inspanning is het mij gelukt het Ge meentebestuur te bewegen om dit noodlottig advies ter zijde te leggen, en nieuwe plannen te doen ontwerpen, waarbij de deur van 1733 en het portaal behouden bleven, en een beter bij de zaal passende lambriseering alsmede een schoorsteen werden aangebracht. De uit voering dezer werken, welke in 18921893 plaats vond, werd toevertrouwd aan de firma Mutters, en kan men ook omtrent enkele details een gegronde aanmerking maken, men raag zich in hoofdzaak over het werk verheugen, en vooral over het feit, dat is afgezien van de verwezenlijking der denkbeelden van wege het Bestuur der Maatschappij tot bevordering der bouwkunst aangegeven. Dat ook dit Bestuur zich ten slotte verheugde de wending welke de zaak genomen heeft, moeten afleiden uit de omstandigheid, dat het geleden échec aan de lezers van zijn orgaan, Bouwkundig Weekblad, trachtte wijs te maken, dat de restauratie geschiedde in den geest van de door het Bestuur verstrekte adviezen. Niemand is echter van deze valsche bewering de „dupe” geweest.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1894 | | pagina 305