ISO EEN TELEURGESTELD ECHTGENOOT GEHOLPEN. Request aan liet Hof van Holland. (1682). Geeft reverentelyck te kennen Anthony Bastiaense van Savoyen woonende alhier in den Haage, dat hij suppliant wesende Soldaet ten dienste deser Landen, getrouwt is geweest met eene Sara Pieters, dat hij suppliant niet het Leger van sijti Hoogheyt gemarcheert wesende lot outset van St. Omer, aldaer in den slagh bij de Franschen is gevangen geworden, endo van daer beneffens meer andere gevoerd naar Cataloniën, alwaer hij suppliant dienst hebbende genomen, om van de ghevanekenisse bevrijt te Zijn, uijt dien dienst in do maendt van Mey 1682 wederom alhier in Hollandt is gearriveerd!, dat hij Suppliant vermeenende zijn Vrouw niet vreugden te sullen t’huys komen, soo heeft hij suppliant vernomen dat d selve syne huijsvrouwe als- doen over de twee Jaren was getrouwt geweest, niet enen Jacob Cornells Brouwer, Warmoesier, woonende in den Briel, hebbende al reets bij hem geprocreert twee Kinderen, weshalven hij suppliant geresolveert heeft, deselve Sara Pieters te laten bij den voornoemden Jacob Cornelisse Brouwer, gelijck de voornoemden Jacob Cor- nelisse Brouwer, deselve Sara Pieters is houdende voor zijn wettige en de echte Huysvrouw. ende alsoo den Echt-bandt tusschen hem Suppliant ende de voornoemde Sara Pieters „quod ad Vinculum Matrimonii” daerdoor gedissolveert is geworden, echter alsoo van nooden is. dat sulcks bij U Ed. Mog. alsoo werde verklaert; soo keert den suppliant hem tot UEd. Mog, ootmoedelijck ver soeckendende U Ed. Mog. Mandament, waarbij de voorn. Sara Pieters, ende den voornoeniden Jacob Cornelisse Brouwer haren jegenwoordigen man (voor soo veel des

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1894 | | pagina 306