183 EEN STADHOUDEE-KONINKLIJKE RECOMMANDATIE. ’s Hage. als een zuiver Haagsche gebeurtenis in dit Jaarboekje wel op zijn plaats. In bovengenoemde Portefeuille bevindt zich o. m. een bundeltje stukken loopende over de jaren 1672 1702, betreffende de benoeming van postmeesters, aan bevelingen van Willem lil, benevens eene briefwisse ling tusschen den Magistraat van den Haag en ver schillende personen. Eene aanbeveling van Willem UI, koning van En geland, Stadhouder der Vereenigde Nederlanden, trok onmiddellijk mijne aandacht Het is een eigenhandig or.derteekende brief van den Prins en luidt als volgt: „Erentfeste wijse voorsienige seer discrete besondere goede vrinden, Alsoo wij een geruijmen tijt geduerende, seer goede „ende getrouwe diensten hebben ontfangen van „Louis Mellin, eil dat den selven ten tijde van Ons „vertreck naar Engelandt, in Holland! zijnde geble ken, wenscht aldaer met eenigh employ te mogen „werden gebenificeert, hebben wij ’t sijnen versoecke „UE wel willen bekent maken dat ons seer aenge- „naem soude wesen, dat hij met het eerste Post- meesterschap staende tot UE begevinge, eh sullende „komen te vaceren, moghte werden gebeneficeert, „tot sijne en sijne familie subsistentie het welcke „wij dan UE ten besten laetende gerecommandeert, „sullen alhier eijndigende. „Erentfeste voorsienige seer discrete besondere goede „vrinden. UE. bevelen in de protectie godes. „Tot Dieren den vierden October 1691. UE. goede vrind William R. (Aan) Regerende Burgemrn van

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1894 | | pagina 309