187 EBN STADHOUDEB-KONINKLIJKE RECOMMANDATIE. „de voorss: recommandatie als nogh te bedienen; „en dat de heeren Schouwt en Burgern'*. hunne „gedachten hadden laten gaan, om den voorn Mellin „sodanigh contentement te geven, dat hij soude er kennen het volle effect van sijne majts recomnian- „datie te hebben genoten, en ook sigh hebbende „geinformeert, of hoogh gedachte majt. het naar vol- „gende temperament om Louis Melin te contenteren, „sigh soude gelieven te laten welgevallen, hadden „verstaan dat hetselve concept sijne majt. behaaghlijk „was voorgekomen; gelijck ook deselve Melin hadde „verclaart met het selve temperament te sullen ge „noegen nemen; bestaande t’zelve concept in het „navolgende te weten dat aan voorn Melin soude „worden betaalt in contante gelden de somme van „twaalff duijzend vijffhonderd glns tot welke somme „soude worden gefurneert bij den Heer raadsheer Schuijlenburgh de somme van seven duijsend vijff- „honderd glns. Midts dat de commissie tot de En- „gelsche posterije op den 1 8 April des voorlede jaars „1G96 bij de heeren Schouwt, en Burgemrn gecon- „fereert op desselfs soon Wilheni Henric van Schuij- „lenburgh, ook soude worden geconfereert op desselfs „soon Cornelis van Schuijlenburgh ofwel de langstle- vende van de selve twee soonen.soo. ende in dier voegen, „dat de posterije op Engeland niet soude worden ver- staan in ’t geheel often deele te vaceren, als na dat de „langhst levende van de twee voorn soonen van de heer „raadsheer Schuijlenburgh deser wereld soude wesen „overleden. Dat wijders bij de Heer Burgem1'. Dedel „soude worden gefourneert een somme van twee „duijzend vijffhonderd glns. ter respecte deselve „soude kunnen disponeren van de voorss: posterije

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1894 | | pagina 313