192 ABRAHAM ARNOI.DÜS LOOYEN. Ten slotte werden de médailles ter hand genomen. In afwijking van liet vroegere systlieem werden ook zij in chronologische volgorde gerangschikteen deel er van werd in vitrines tentoongesteld. Met zorg en nauwgezetheid ging de heer Looyen te werk bij het doen van aankoopenhoogst belang- merkelijk uitmaar bij dien grooten rijkdom van het Kabinet, miste men een catalogus en een systhematisch ingerichte inventaris. Gedrukt waren alleen de aardige, maar thans geheel verouderde notice sur le cabinet des médailles”, de catalogus der gipsafgietsels van de gesneden steenen, de door den Franschman Meilant samengestelde cata logus der cylinders, benevens de jaarverslagen die de aanwinsten van elk jaar bevatten, maar een inventaris, en een daarraêe in verband staande catalogus bestond er noch in druk noch in manuscript. De heer Looyen zette zich in zijn armstoel, voor zijn grooten werktafel en ving onverdroten, vol moed, vol volharding den taak aan. Eiken dag precies om tien uur ving de arbeid aan en duizenden en nog eens dui zenden stukken gingen door zijne handen. Eerst kwa men de legpenningen, die naar chronologische ordewerden gerankschikt, en gecatalogiseerd. Daarna kwamen de Zuid- Nederlandsche munten, vervolgens de zeer belangrijke en volledige collectie noodmunten, gilde-, vroedschap-, schutters- en armenpenningen. Al deze penningen wer den naar hun respectievelijke landen en steden gelegd, bij de onder indeeling werd steeds een streng chrono logisch systlieem gevolgd. Nog werden bewerkt de munten van het prinsdom Oranje, Nassau, en Waldeck Pyrmont.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1894 | | pagina 318