21 's-Gravenhage. Een verslag over het En ziehier nu met welke boekwerken enz. onze bibliotheek wederom verrijkt is geworden 1. De stichting der Oranjezaal ('t Huis in 't Bosch), over gedrukt uit de Mededeelingen der Vereeniging tot beoefening der geschiedenis van s-Gravenhage. 2. 's-Gravenhage. Een berijmd verhaal met geschiedkundige aanteekeningen, door A. Beelo. '1842. 3. 's-Gravenhage van voorheen en thans. In brieven, ’s Gra- venhage M. M. Couvée. 1879. 4. Eenige oude Vaderlandsche liederen: gedrukte copie eener Missive, door de Fransche republiek, 20 Jan. 1795 aan het Bataafsehe volk toegezonden, enz. No. 1, 2, 3 en 4 zijn ons geschonken door ons werkend medelid den heer P. Louwerse. 5. Het Gcldersche geslacht Syben, door A. F. van Beurden, Landmeter van het kadaster. Roermond, M. M. Waterreus. 1893. Een geschenk van den schrijver, correspondeerend lid onzer Vereeniging. 6. Verslag over den toestand der Koninklijke Bibliotheek in 1892. Ons vereerd door den heer Dr. Th. G. L. Wijnmalen, eerelid der Vereeniging. 7. Het Rijksarchief van jaar 1892, ons ten geschenke gegeven door den Algemeenen Rijksarchivaris, Jhr. Th. IJ. F. van Riemsdijk, eerelid der Vereen. 8. Het nieuw algemeen Rijksarchief gebouwd. Overdruk van het Nederlandseh Archievenblad, No. 4 van 1893. Geschonken door den heer Mr. J. G. E. Heeres, werkend lid der Vereeniging. 9. Wie er in 1715 in de Noord-Oostenrijksche buurt (Vbor- hout enz.) te 's-Gravenhage woonden, door A. J. Servaas van Jïooijen. Overgedrukt uit het Maandblad van het Genealogiscb- heraldiek genootschap de sNederlandsche Leeuw”. Een geschenk van den schrijver, voorzitter der Vereeniging. 10. C. E. van Koetsveld 18071893. Eene biographic door A. J. Oostdam. Van den schrijver. 11. Het voorstel van Mr. A. de Wit c. s., in zake de oude kerkregisters van 's-Gravenhage, door M. G. Wildeman. 12. Het Doop- en Trouwboek der Engelsche Kerk te 's-Gra venhage, door M. G. Wildeman en J. C. van der Muelen. No. 11 en 12 zijn overdrukken uit het Maandblad van het Genealogiseh-heraldiek genootschap »de Nederlandsche Leeuw”, en werden ons vereerd door de schrijvers, werkende leden der Vereeniging.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1895 | | pagina 101