24 vaandels enz. door D. M. E. de Ridder. Eerste Luit. v. Ii. Reg. Gren. en Jagers, ’s Gravenhage, de Gebr. van Cleefl893. Geschenk van den schrijver, werkend lid der Vereeniging. 35. Origineel Privilegiuni door keizer Garel VI te Brussel in '1722 gegeven aan den drukker van het dobbel Goddelyck pense der lieffde Godts het boecxken peyst er wel op het open paradijs der Godminnende zielen, door H. F. G. V. Hemels palmhoff te Antwerpen. Een Handschrift ons vereerd door den heer H. de Voogd van der Straaten, werkend lid onzer Vereeniging. 36. Naamlijsten van predikanten, behoord hebbende tot de classis van Edam. Medegedeeld door W. Snouckaertvan Schauburg Overgedrukt uit het maandblad van het Geneologisch-heraldiek genootschap de Nederlandsche Leeuw. Geschenk van den schrijver, werkend lid der Vereeniging. 37. Uit het archief der abdij van Berne. Medegedeeld door Fr. W. Hoevenaars, Ord. Praem. Afgedrukt uit: De bijdragen voor de geschiedenis van het Bisdom van Haarlem. Een ge schenk van den heer Mr. J. B. J. N. ridderde van der Sehueren, bestuurslid der Vereeniging. 38. Jacob van der Does en zijne beschrijving van’s Gravenhage. Door J. G. Frederiks. Ons vereerd door den schrijver, correspon- deerend lid der Vereeniging. 39. Pro Domo. Toespraak ter opening van de derde jaarver gadering der Vereeniging van Archivarissen in Nederland, door Mr. S. Muller Fz. Overgedrukt uit het Nederlandsch Archievenblad N°. 2 van 1894/95. Geschenk van de Vereeniging van Archi varissen 40. Het diakonie oude Vrouwen- en Kinderhuis der Neder- duitsche Hervormde gemeente te ’s-Gravenhage. Uitgegeven bij gelegenheid van het tweede eeuwfeeet. ’s-Gravenhage, C. van Doorn en Zoon. 1860. Geschenk van den heer W. J. Bolderman, werkend lid onzer Vereeniging. 41. Gedachtenis-beker. Beschrijving van een zilveren beker, den 15 Febr. 1853 ten geschenke gegeven aan den heer Mr. Marcellus Eman ts, bij gelegenheid van zijn vijftigjarig rentmeesterschap van het burgerweeshuis en der fundatie van de Vrij vrouwe van Renswoude, te ’s-Gravenhage. Met afbeelding. Geschenk als voren. 42. Verslag over den toestand der Koninklijke Bibliotheek in het jaar 1893. Schenker: de Algemeene Rijksarchivaris, Jhr. Th. H. F. van Riemsdijk, eerelid der Vereeniging. 43. Eenig plaatwerk, waaronder drie fraaie kaartjes van het Haagsche- Bosch, respectievelijk van 1611, 1615 en 1712, van

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1895 | | pagina 104