7 COKNELIS CORNELISZ. JOL, ENZ. Backer Dirks heeft een buitengewoon werkzaam leven achter zich en vele hedendaagsche officieren der Nederlandsche Marine zullen zeker nog wel eens met genoegen aan hunnen ouden en voor allen zoo wel- willenden leermeester denken. Toen hij, te onzen huize inwonende, nog voor een paar examens studeerde, heeft hij nooit vermoed wat de toekomst hem brengen zou. Hij, in een wato'-stad bij uitnemendheid geboren, en vol belangstelling in alles wat schepen en ivater betrof, is door een eigenaardigen samenloop van om standigheden bestemd geworden om zijne krachten te wijden aan de vorming van hen, die het groote water de zee, tot hun element hadden gekozen en daardoor de Oud-Hollandsche traditie in eere wilden houden. Bedoelde waier-stad is Dordrecht, waar hij op 26 Au gustus 1825 geboren werd, en met zijn gansche hart aan hing, zoodat hij met volle recht een trouwe zoon van Dordrecht heeten mag, al heeft hij ook sinds zijne kinderjaren nooit langer dan eenige weken in zijne geboorteplaats vertoefd. Zijne ouders waren J. D. Backer Dirks en Ida Sara Köhn, welke namen ik op dit oogenblik copieer naar een.geboorte-advertentie, welke, ik, vele jaren geleden, uit een oude courant knipte, In April 1844 overleed zijn vader, maar zijne moeder heeft hij tot 16 Oct. 1869 mogen behouden. Aan haar is hij met de innigste liefde en vereering gehecht geweest, en, terwijl zij die toegenegenheid in alle opzichten verdiende, zal ook het feit: dat hij het grootste deel van zijn leven ongehuwd heeft doorgebracht, toe veel hebben bijgedragen. Nadat hij besloten had zich aan het Onderwijs te wijden, deed hij in April 1844 zijn eerste examen (voor den Sen Rang) en sinds dien tijd volgden de

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1895 | | pagina 118