30 JOURNAAL VAN HET HUWELIJK, ENZ. Noordelijke galerij, tegen aan de Hofcapelle of Fransche kerk, Deze avond werden bij de burgers vele vlaggen uitgestoken en het gemeen bedreef vreugde met schie ten en zingen langs de straten. De publicatie wegens ’t illumineeren op den 191'11 dezer, bij ’t Hof en die van den Hage vastgesteld, is van dezen dag, schoon er nog Raad, noch vergadering, noch conferentie zij geweest. Donderdag 7 October. De Hertog werd door de nieuwsgierige gemeente verwacht op de parade, doch verscheen daar niet, maar ontving ten 2 ure de geluk- wensching,wegens zijne aankomst, in de gewone audiëntie kamer van den heer Stadhouder welke plechtigheid geen half uur duurde, vermits eene diepe buiging in t voorbijgaan alles was, wat daar verricht werd uitgenomen de Militairen waren wij daar alle in ’tzwart, vermits het hof rouwde. De Hertog was mede in ’t zwart laken, en had zijn ridderband geheel bedekt onder zijne klederen, naast hem stond de Heer van der Duin, welke de namen der groetende voorbijgangers Z. H. in 't oor blies. Wat bezijden af stond een Bruns- wijks officier. De vorst is zeker in ’tportret van Monsr. Bolomey schooner verbeeld dan hij is, doch de beschrij ving welke sommige van zijn persoon gemaakt hebben, zijn zoo vele onwaarheden. Zijn haar is niet ros, maar blondschoon niet lang is hij zeer wel gemaakt van leden, heeft eene zeer goede houding, losse manieren en een zeer vriendelijk voorkomen. Zijne stem is scherp en zijne spraak zeer rad, t ■welk hij gemeen heeft met het geheele huis van Brunswijk. Des avonds reed hij in eene koets van Z. H., met twee pages voorop, en twee loopers vooruit, met flambouwen, gevolgd door nog eene hofkoets, en bracht dus naamkaartjes rond bij de vreemde gezanten en de Heeren van de Ridderschap.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1895 | | pagina 141