36 JOURNAAL VAN HET HUWELIJK, ENZ. elk geleid door met juweelen bezet. H. K. H. insgelijks, Prinsen de Prins en in De bruid bad lange sleep werd gedragen door 4 juffers i gekleed en elk geleid door een C Tournooiveld, Vijverberg, Plaats, Hoogstraat en Groen markt. In de Kerkenkamer gekomen vertoefde het hooge gezelschap aldaar, tot dat de Leden van H. H. Mogenden en Raade van Staate zich geplaatst hadden in de kerk, door hun hofmeester, in het ruime park, ’t welk van den predikstoel af'tot aan de Stadhoudersbank gemaakt was met groen laken belegd en in het midden een zeer groot Turksch vloertapijt. De banken der Collegien waren met roode fluweelen kleeden, zwaar met goud omboord, bedektde armstoelen der vorstelijke personen waren insgelijks, en voorts verguld. In 't midden was een bank altaarsgewijs, en eveneens overgekleed, geplaatst, met twee kussens, waarop het vorstelijk paar knielen zoude bij ’t gebed ter rechterzijde des predik- stoels, zaten de predikanten en ter linker, ouderlingen en diakenen met mantel en bef. Buiten de balustrade, aan de noordzijde, stonden de Guardes du corps aan de oost- en westzijde een detachement Grenadiers, man aan man. De orgel de wijze Wilhelmus aangeheven hebbende, klom de Predikant Munnikemolen ten Predikstoele en de vorstelijke personen traden in de kerk tusschen twee rijen halhardiers welke zich aan den ingang schaarden. De bruidegom en bruid waren in zilverlaken en de Prins Stadhouder in goudlaken gekleed, alles rijk en de jonge van Oranje in hemelsblauw met zilver en goud, van Nassau Weilburg almede in goudstof, de Prinsen van Nassau Uzingen en Hessen Gassel hunne Generaalsrokken, doch van blauw fluweel. een diamantenkroon op ’t hoofd en haar in zilverstof Capitein. Zoodra alles

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1895 | | pagina 147