38 JOURNAAL VAN HET HUWELIJK, ENZ. kunstig ge- andere zinne-' de Gruardes te voet. Op de Plaats cavalerie. Bij de aan komst ten Hove werd ten derde male van de wal als te voren geschoten. De bruiloftsmaaltijd werd ten 9 ure gehouden in de groote nieuwe zaal, zijnde aldaar ook de vrouw en der Heeren Gedep. verschenenin eene andere zaal werden de predikanten en voorzittende ouderlingen onthaald. Op de groote tafel was het middenpronkstuk wel 6 voeten hoog en vertoonde een antieke tempel, waarin de trouwplechtigheid verricht werd; verder waren daar ter zijde zeer kunstig ge boetseerd de 4 gedeelten der wereld en beeldige figuren meer. De Hooge gezondheden werden naar het oud gebruik met Pocalen gedronken en van beide orkesters met trompetten, keteltrommen en ander speeltuig Wilhelmus en andere stukken gespeeld. Des nachts, alle genoodigde vertrokken zijnde, begaven zich de jonge getrouwden op hunne slaapkamer en lagen daar op een kostelijk ledikant in een pronk nachtgewaad, in tegenwoordigheid der geheele vorstelijke familie en voorname Hofhouding, waarna zij zich ontkleedden en voor goed te bedde begaven. Vrijdag 15 October werden de jonggetrouwden des morgens door de vorstelijke familie op hun bedde be groet des middags was er klein diner en des avonds groot gala ten Hove, alwaar de Prinsessen en Prinsen, als ook allen die daar tegenwoordig waren ten prachtigste uitgedoscht verschenen de stellagie of baliewerken waren weder op ’t Binnenhof opgeslagen en de koetsen moesten alle de lange Houtstraat en langs de noorder- zijde van het Plein oprijden om ongelukken voor te komen. Deze avond was er menigeen die twee uren van zijn huis tot het Hof onderweg bleef, en het getal der menschen zoo groot in de Hofzalen, dat die, hoe ruim

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1895 | | pagina 149