39 JOURNAAL VAN HET HUWELIJK, ENZ. ook, hetzelve niet bevatten kon. Vele vertrokken ook alreeds toen anderen aankwamen en dit duurde van 6 uur tot des nachts omtrent half elf. Nimmer is er in den Hage zoo talrijke een Hofdag gezien, ja zelfs niet in 1741 en 1767, ook niet in 1787. De jonge Prinsen hadden naar het oud gebruik de kousenband van hunne zuster om den linker arm. Zaterdag 16 October ontvingen de jonggetrouwden en stadhouderlijke familie de gelukwenschingen der Collegiën ten 12 ure ging de Hoogen Raad, voorts het Hof, de Raad van Braband, Magistraat van den Hage, Nederd. Waalsche, Engelsche Luthersche kerken raden elk afzonderlijk, de leden der twee gerechtshoven en hunne ministers met mantels en beften. Zij gingen over de noordelijke gallerij voorbij de vergadering van Holland; aan de trap stonden acht halbardiersin de zaal der Guardes, de Guardes du Corpster rechter in ’t geweer salueerden de officieren met den pallas, aan de linkerzijde de liverijbedienden van den Prins in grooten getale. In de eerste kamer eenige voorname hofbedienden, en de 2e of antichambre insgelijks en ook damesin de 3e kamer heeren en staatsdames, in het kabinet 4 pagesin de presentiekamer van den heer Stadhouder zaten in twee armstoelen de Hertog en zijne gemalin ter rechterzijde van den schoorsteen ter linkerzijde, en voorts, of langs den wand, waren stoelen waarin zich de Heeren plaatsen. De presidenten deden elk eene aanspraak in ’t Nederduitsch en die van den president Slicher was zeer goed en niettegen staande 's mans groote zwakheid zeer wel uitgesproken. Het antwoord van den Hertog was in ’t Hoogduitsch en velen hebben ’t niet verstaan. De Hertog leidde de Heeren uit tot aan de trap, welke zij opgingen naar

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1895 | | pagina 150