41 JOURNAAL VAN HET HUWELIJK, ENZ. was zich niet wel bevond en zich naar huis liet brengen. Des avonds zeer laat at de vorstelijke familie aan kleine ronde tafels, afzonderlijk, doch in eene kamel en de Stadhouder eenvoudige boerenkostboek wei tkoeken met stroop. Zondag 17 October was het Hof des morgens inde Klooster- en de Hertog van Brunswijk in de Luthersche kerk, waarna hij de Oranjezaal met de vorstelijke per sonen bezichtigde. Des middags was er kleine tafel en des avonds concert en klein souper aan ’t Hof. Maandag 18 October spijsde de vorstelijke familie bij den Heer van Lenden van Bletterswijk, des middags en begaf zich van daar naar ’t Oude Hof, rijdende achter in, terwijl alle die genen welke het publieke bal bij wilden wonen langs de Dennen wegstraat, wal en Koord einde den voorhof moesten oprijden. Het Oude Hof was overheerlijk van buiten geillumineerd en nimmer is aldaar dergelijks tot heden gezien. In de groote zaal was aan ’t noordelijk eind een zitplaats, troonsgewijze, opgericht, met een blauw en zilver voorheemelsel. Hier plaatste zich hare K. H. op eene bekleede voetbank, op welke een speeltafel staan konde en van daar zag zij het dansenelk moest zijn naam opgeven bij ’t inkomen ten einde te vernemen wie daar kwam en vooral wie er af bleef. Ten half 12 werden in de twee galerijen en in vier voor- en vijf achterkameren ge spijzigd. Alles was er keurig overvloedig en prachtig en bij geene der vorige soortgelijke gelegenheden is er zoo goede orde gehouden. De Prinsessen en Prinsen hadden hunne tafel in de noordelijke galerij en’t vaat werk was aldaar zilver verguld. Na het eten werd er weder gedanst tot in den morgen, schoon de vorstelijke personen vroeger aftrokken. Van !t Hof werden gejaagd

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1895 | | pagina 152