66 AANTEEKENINGEN BETREFFENDE MAATREGELEN, ENZ. Burge- ineer dan éénmaal beboet is geworden, zeker wel een witte raaf zal genoemd hebben, zou eene aanhaling van de meeste artikelen noodig zijn, doch dit gedoogt de beschikbare ruimte in dit boekje niet. Bij Resolutie, gearresteerd ter Camere van meesteren van ’s Gravenhage, 30 Juli 1736 werd de instructie vastgesteld voor de collecteurs van het vuylnisgelt, waarin o. a werd bepaald, dat elke collecteur moest stellen eene suffisante cautie van vijftien honderd gulden en verder, dat zij den tax moesten vormen van huyrders en bewoonders van huizen, volgens een daarop gesteld Quohier, waarbij onvermogende menschen en eigenaars van huizen, die ledig hebben gestaan, vrijgesteld waren. Met de vermelding van nog twee keuren, de een gepubliceerd 5 October 1725 en de ander op 20 Januari 1738, waarin de magistraat van ’s Gravenhage weder wijst op de verontreiniging van wateren, straten en wegen, hoe de daardoor veroorzaakte infectie van de lucht schadelijk werkt op de gezondheid der ingezetenen, en verder de hier vroeger hier aangehaalde keuren weder eens gerenoveerd worden, is uit al het voren in eene publicatie, afgekondigd den 30 April 1683, wordt van de nevenstaande aanbesteding aan de inge zetenen melding gemaakt en werden zij er op gewezen, hoe zij zich ten opzichte daarvan hadden te gedragen terwijl daarin aan de vrijwillige vullensluyden, die er tot dien tijd voordeel in gezien hadden om zich met het ophalen van vuilnis te belasten, verboden werd om hunne affaire op den bestaanden voet voort te zetten.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1895 | | pagina 177