76 HET VAN WASSENAER-GEDENKTEEKEN. W assenaar van ’t beelt XVII Het Cransje niette Jerusalemse Veer, inde liet slangetje beduydende de eeuwicheyt, sullen alle te samen van Cooper sijn. XVIII De Regementsstock van den Heere van sal van hout sijn, mitsgaders de spies van Pallas (get.) Bartholomeus Eggers. En naar dit bestek heeft men het ontwerp uitgevoerd Sedert jaren verkeert het Wassenaer-monument in een ergerlijk verwaarloosden toestand. De staf, dien de Admiraal in de hand houdt, is gebroken, terwijl de wachteressen aan de vier hoeken van het gedenkteeken er vrij smerig uitzien. J) Waarlijk, de brave vlootvoogd, van wien met alle recht mag worden getuigd qu’il a bien mérité de la patrie, had beter verdiend. Laat mij ter dezer plaatse zijn noodlottig uiteinde met enkele trekken in het geheugen terugroepen. Toen de tweede Engelsche oorlog uitbrak, werd het opperbevel van de vloot aan Obdam opgedragen. Om politieke redenen had men hem alleen gekozen, omdat Cornells Tronip stadhoudersgezind was en Evertsen in Zeeuwschen dienst stond. Die keuze welke den Raad pensionaris de Witt had doorgedreven bleek eene ver keerde, want de kwade gevolgen bleven niet uit. J) Be Heer M. G-. Wildeman heeft ook reeds gewezen op het hier boven medegedeelde. In een genealogische verhandeling in het Ned. Familien Blad. Jaargang 1893. blz. 119, geeft hij als noot aan, dat er sedert 1842 niets meer aan het monument werd ten koste gelegd.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1895 | | pagina 188