109 DE liIJKSGIETERIJ, ENZ. „Op ’t geproponeerde van den ontfanger-generaal Paeuw is naer deliberatie goedgevonden, dat de acte op den VII deser voorleden maent gedepecheert, ende den voornoemden ontfanger toegezonden ten eynde hij aan den architect Pieter Post op desselfs quitantie zoude betaelen de somma van vierduijsent guldens, zal worden ingetrocken ende gecasseert ende dat in- plaetse van dien geslagen sal worden eene ordonnantie van gelijke somma orame bij voorn, post beheert te werden tot verval ende betalingen van eenige cleijne noodzaekelijckheden aen liet nieuwe geschutgiethuis alhier in den Hage, mits daarvan reeckenende ende verantwoordende alsnaer behooren, ende sal van desen gegeven werden extract enz Den 14 Julij 1670. „Op het rapport van de heeren Gravesteijn ende van der Does is naer voorgaende deliberatie goetgevonden ende geresolveerd dat ter finantie op den ontfanger- generaal Paeuw. ende ten behoeve van Johannes Niepoort Haere Edele groot Mogende grofgeschutgieter sal werden gedepecheert ordonnantie ter somme van twaelf hondert veertig gld. zestien stv. acht penningen, daertoe belo pende is desselfs declaratie van onderscheidene geleverde instrumenten tot de voorz. geschutgieterije behorende, mitsgaders reparation daer aen gedaen, des dat den voorn. Niepoort sal gehouden sijn alle de voorz. instru menten volgens de lijste daarvan geformeert ende hier- naer van waarde tot waarde geinsereerd te verantwoorden. Volght de voorsz. lijste ofte inventaris’’ „Inventaris van de behoeften in de gieterije van Haere Edele Groot Mogende de Heeren Staten van Hollandt en West-Frieslandt berustende ende Haere Ed. Gr. Mog. in eijgendom conpeterende als volght:

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1895 | | pagina 221