198 OUD-HOLLANDSCHE KUNST. van 9 Juny de optim- -) Dank zij de welwillende medewerking van den Gemeente-Archi- varis, den Heer A. J. Servaas van Rooyen was het mij mogelijk, deze en andere posten te vinden, te ontcijferen en mede te deelen. van lieverlede den eigendom der achter liet open erf gelegen huisjes verzekerd te hebben, althans er komen in ’t vervolg in de rekeningen posten voor, als deze: „Huys „van Hendrik Symons staende op den hoek van het „Kerckhof achter de Secretaryre, nu het corpus van „’s Gravenhage toebehoorende15 sh. rente.” In de jaren 1608 en 1609 kwam het reeds tot aanbouw; in degenerale vergadering (van Burgemeesteren, Schepenen en Vroedschap) toch van 20 October 1608 werd„dewyle den Hage nyet voersyen en es van een „gevangenhuys off nyet geraden en es dat men de earners „over ’t Stadthuysboven sal optrecken ende daermaecken „ende timeren een bequaem vangenhuys, gyselcamer „ende anders. Is geresolveerd, dat men mitten eersten „sal doen maecken een besteck en soo 't selve by Bur- „gemeesteren ende Schepenen dan goet gevonden wert, „dat men alsdan mittet timeren van ’t voorin. Gevangen- „huys, Gyselcamer ende anders tegen het vuytgaen „van den tyt sal voort procederen”. In de vergadering van Burge11, en Sch. 1609: „gevisiteerd sijnde het besteck van „meringe van Scepene-camer. Is geresolveert dat de „Heere Burgemn. het voorz. werek volgende het besteck sullen besteden ome jegens d’ aenstaende somer opge- maeckt te werden”. Inmiddels schijnt de bovenbouw van den toren en het geheele westdak van het raadhuis eene algeheele ver nieuwing te hebben vereischt, althans in de rekening van Jacob Hereman, thesaurier van’s Gravenhage in 1608, vindt men op en na tol. 334 de volgende postenr)

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1895 | | pagina 312