234 NOG IETS TER AANVULLING. een rechtsklim- en 1 randschrift 1327/28 21 Jan. Colin prochipape in den Haglie en Engelbrecht van Vorschoten, rentmeester van Noord- holland verklaren, dat, ten behoeve der kapellerie op 0. L. V. altaar in de kerk van den Haghe, eenige renten zijn gegeven. 1337 21 Oct. Philippus provisor en deken van Rijnland, Colijn van Zabbinge, cureit van de kerk te Monster en Hues cureit van de kerk in den Haag, geven vidimus van een brief van 1333. 27 Sept. 1338 20 Juli. Collin van Zabbinghe cureit te Monster Raes, cureit in den Haag, Roland kapellaan te Eyk- en-duinen en Petrus van Aernemuden kapellaan der kapel in den Haag, geven vidimus van een brief van 1326, 23 Aug. Het nog overgebleven zegel van Colin vertoont eene roos van het randschrift is alleen nog leesbaar Zabbinge” en dat van Raes vertoont als wapen: „doorsneden, boven: het bovenlijf van een rechtsklim- menden leeuw en onder6 blokjes 3,2 „S. Rasonis presbiteri”. 1347/48 10 Maart. Philippus, provisor en deken van Rijnland, Raso cureit van de kerk in den Haghe en Joh. van Kranenburgh doen als arbiters uitspraak in een geschil over eene priesterlijke prebende te Eyk- en-duinen. Vermoedelijk is de in 1323 genoemde Colinus Scholasticus, de in 1326 en :27 voorkomende Haagsche pastoor Colin en de in 1337 en '38 genoemde cureit van Monster Colin van Zabbinge, één persoon. De verplaatsing van den Haag naar Monster was toen eene verbetering, want de moederkerk ging toch boven hare dochter. Wij weten nu. dat pastoor Colin een Zeeuw was, als geboren van Sabbinge, thans nog een gehucht, vroeger een dorp met kerk, een half uur N. W. van het tegen woordig Wolfaartsdijk en kennen zijn later voorkomend zegel, dat echter niet het wapen van het oud-Zeeuwsch geslacht van Sabbinge voorstelt.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1895 | | pagina 352