235 NOG IETS TER AANVULLING. i Hendrik Hammaerd cureit aldaar van Duivelant, kapellaan te Eyk- Door Heer de Zwart wordt hij 1314 genoemd Henricus Hannaert. In den Zak. 3) 18 Nov. 1350 acte gepasseerd aanten behoeve der capellary gevestigd in St. Anna kapel in Oostdomburg door Doedin Pieterssone uit Noordbeveland misschien de later voorkomende Haagsche pastoor 1360/61 3 Jan. Testament van Joli. Winkelman en Marg. zijne huisvrouw, inhoudende diverse giften aan de kerken en geestelijken in den Haag, Eyk-en-duinen enz., in bijzijn van (Haag), Willem en-duinen enz. 1363/6-1 25 Jan. Acte waarbij Geerlof die Volder aan Hendrik Hammaerd cureit der parochiekerk in den Haag in eigendom overdraagt zeker huis aldaar gelegen in de Sacks 2). 1387/88 3 Maart. Bevelschrift van den officiaal archidiaken te Utrecht tot het doen der openbare af kondigingen in belang van Jacob van Oudewater, kan- nunnik der Middelburgsche abdij, hem voorgedragen door den abt dier abdij, ter bediening der cure van de parochiekerk in den Haag vacant geworden door vrijwilligen afstand van Doedijn Pietersz. 3) Eene andere acte van denzelfden datum leert ons dat Willem Berwaerde ookkannunnik der Middelburgsche abdij, voorgedragen is ter cure van de parochie kerk te Monster, vacant door den vrijwilligen afstand van Jacobus van Oudewaterin het bevelschrift van den officiaal archidiaken van Utrecht, wordt hij genoemd J. van den Oudewater. Deze Jan van Oudewater valt dus tusschen Doedin Pietersz en Steven. 1402 29 Sept. De abt van Middelburg, draagt aan den officiaal archidiaken te Middelburg voor, zekeren

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1895 | | pagina 353