243 K R 0 N Y K. -17 Maart. 2 April. 21 30 1 Mei. ■13 19 26 29 30 Ontbinding der 2e Kamer. »Die Haghe” houdt haar algemeene jaarvergadering. Ds. E. W. Heineeken overleden. Ds. Bryce herdenkt zijn 40-jarige ambtsvervulling. HH. MM. bezoeken de pletterij van den heer Enthoven. Verbod van den Minister van Finantiën om te loopen buiten de wegen, paden, enz., in ’t Haagsche Bosch, om het plukken van anemonen tegen te gaan. Het raadslid Mr. D. Polak Daniels, wegens een ongeval geruimen tijd verhinderd, was in de dien dag gehouden raadszitting weder tegenwoordig. De kunstzaal der Koninklijke Bibliotheek in gebruik genomen. Tentoonstelling van Indische kleederdrachten, in de Gothische zaal. Veiling van «Seinpost”. De nieuwe R.-K. kerk in de Hobbemastraat plechtig geconsacreerd door Z. D. II. Mgr. C. J. M. Bottemanne, bisschop van Haarlem. Door den heer P. Zwart werden de volgende dichtregelen tot der. pastoor dier kerk gezegd: Pastoor, daar staat zij nu, die kerk. 1 n eigen vorm een meesterwerk Een hymne Gods, vol gloed en kracht Door steen en marmer uitgebracht Een smeekgebed, dat opwaarts rijst. Een hand, die naar den Hemel wijst; Een schepping, die den bouwheer prijst; Een monument, dat onversaagd En fier den strijd met de eeuwen vraagt; Een bode, die der vaadren groet Aan ’t verre nakroost brengen moet, Hun milden ijver, maar vooral ’t Geloof dier vaadren melden zal. Welnu, Pastoor, om kort te gaan, Ik wensch. dat elk parochiaan, Naar ’t voorbeeld, dat zijn oog aanschouwt, Ook van zijn hart zoo’n tempel bouwt, Die niet alleen een eeuwental. Maar eeuwig staan en duren zal Verschijnt het eerste nummer van het nieuw opgerichte dagblad De Residentiebode. Vertrek van Gumma en de andere Dahomeyane.n, ge durende bun verblijf in de hofstad allerwege gevierd en gehuldigd. (Loquax in de Avondpost).

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1895 | | pagina 361