245 KBONÏK. 14 Aug. 30 Sept. 2 3 4 5 8 -15 24 15 28 Aanstalten worden gemaakt tot het ommuren van den Princessentuin, zijde van de Toussaintkade. Belangrijke muntvondst te Scheveningen. De feestvieringen in de kerk van de H.H. Antonius en Lodewijk (Princessegracht), ter gelegenheid van liet vijftigjarig bestaan dier kerk en van het vijf-en-twintig- jarig priesterschap des pastoors, den ZeerEerw. heer A. W. Schoonbeek, op plechtige wijze gesloten met eene pontificale H. Mis, opgedragen door Z. D. II. Mgr. C. J. M. Bottemanne, bisschop van Haarlem. (Begin der feesten 15 Aug.) De heer W. .1. Bolderman benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Jan Vrolijk, kunstschilder, overleden. (Zie in dit Jaar boekje ’t portret.) Onthulling van het monument op het graf van J. H. Marinus, overleden 10 Juni 1894, op de R.-Oath. be graafplaats. De heer II. M. Visser, apotheker in de Spuistraat, viert zijn gouden ambtsfeest. De oude benaming van de Laan van Nieuw Oost-Indië (zie Jaarb. 1890, blz. 75) wordt in de zitting van den gemeenteraad hersteld. (Handel. 4 Sept. 1894, bl. 9496.) De 5e interparlementaire conferentie voor de Arbi trage en den Vrede wordt alhier gehouden. Herdenking van het vijf-en-twintig-jarig bestaan der St. Aloysius-school (Brouwersgracht),tevens vijf-en- twintig-jarige gedenkdag van de komst der Eerw. zusters Franciscanessen van Rosendaal hier ter stede als onder wijzeressen der jeugd. (Hare komst ter verpleging van weezen en ouden van dagen, is reeds van vroeger dagteekening). .1. P. van der Laan 50 jaar tuinbaas op het buitengoed «Zorgvliet”. Een gipsplastron, waarop de beeltenis van den jubilaris, door den heer Logher Jr., werd te dier gelegenheid rondgedeeld. Uitreiking der diploma’s aan de candidaten, die den graad van meester of gezel in het ambacht hebben verworvenna een eeuw wordt het beginsel der gilden weder gehuldigd, tijdens de revolutie afgekeurd. De heer Arnold Ising, schrijver o. a. van het «Binnen hof” en «Haagsche Schetsen”, herdenkt zijn 70en ge-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1895 | | pagina 363