i RIJKSTELEGRAAF. LI CR. FS. van D. ST. RP. RO. PP. XP. PR. XD. DP. EP. ED. RPD. TC. Direeteur-Generaal J. P. Havelaar. Administrateur M. G. de Bloeme. Iloofdinspecteur A. II. van Thiel, belast met het rekenplichtig beheer. Hoofdingenieur J. M. Collette, belast met het technisch beheer. ALGEMEENS BEPALINGEN. Duidelijk schrift, aanhalingen, verwijzingen, doorhalingen moeten gewaarmerkt zijn. Kunnen worden gesteld in iedere verstaanbare taal, overeengekomen taal of geheimschrift, bij voorkeur echter Nederlandsch, Duitsch, Fransch of Engelsch. Geheimschrift kan slechts uit Arabische letters of cijfers bestaan. Voor verschillende aanwijzingen kan men gebruik maken de volgende verkortingen m 2 maal gewoon teleg.binnenland. Dringendtelegram ^3 buitenland. Betaald Diensttelegram. Betaald antwoord. Geldt voor den prijs van 10 woorden. Bij meer woorden zet men RP. (aantal woorden.) Dringend antwoord betaald. Collationeering betaald. (Ter meerdere zekerheid voor de juiste overseining, Kost gedeelte van een gewoon telegram.) Kennisgeving van ontvang betaald. Kost den prijs voor 10 woorden. Naseinen. Iedere naseining wordt den geadresseerde in rekening gebracht als gewoon telegram. Open bestellen. Post betaald. Bode betaald. Post aangeteekend, (10 cents voor, aanteekening.) Bode borg gesteld. Bestelgoed betaald. (Bij enkele spoo.rwegkantoren, en dan 25 cents bij vooruitbetaling.) Estafette betaald. Estafette borg gesteld..

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1895 | | pagina 59