VERSLAG van den toestand en de werkzaam heden der Vereeniging „Die Haghe” van October 1893 tot October '1804. Het Bestuur meent aan het Verslag een algemeene opmerking te moeten doen voorafgaan; deze namelijkdat onze Vereeniging in het afgeloopen jaar in ieder opzicht in bloei is toegenomen, en meer en meer waardeering en steun vindt, zoowel Linnen als buiten ’s-Gravenhage, getuige het steeds toenemend getal onzer leden, de aanzienlijke vermeerdering onzer bibliotheek en de uitgave onzer werken. Een en ander zal nader in bijzonder heden blijken uit dit verslag en dat van den bibliothecaris. In de vergadering der werkende leden van 5 April 1894 werden de aftredende bestuursleden, de Heeren Servaas van Rooijen, Krul en de van der Schueren als zoodanig herkozen, waarna hun in eene daarop gevolgde bestuursvergadering, wederom de funetiën van voorzitter, penningmeester en secretaris werden opgedragen, die zij tot nu toe respective hadden bekleed, zoodat in het bestuur geene verandering gekomen is. Slechts enkele leden ontvielen onze vereeniging door overlijden of vertrek naar elders: maar daartegenover traden veel onzer stadgenooten tot »Die Haghe” toe, zoodat wij thans tellen: 1 donatrice, 2 donateurs, 4 cere-, 12 correspondeerende-, 72 wer kende- en 49 buitengewone leden. Gevolg gevende aan het ten vorigen jare genomen besluit, om jaarlijks eene of meerdere architectonische teekeningen te doen vervaardigen van gevelstukken of andere voorwerpen, droeg het bestuur aan den heer Frowein op de vervaardiging van teekeningen van een pilaster van het oude orgel en van de Prinsenbank der Kloosterkerkdie teekeningen waren ter ver gadering van 15 Maart voor de leden ten toon gesteld en mochten ieders onverdeelden bijval verwerven. De wensch in het vorig verslag uitgesproken, dat de ver eeniging weldra in staat zoude zijn, om ook andere werken als het Jaarboekje uit te geven, werd reeds in den loop van dit jaar verwezenlijkt. Jn eene der bestuursvergaderingen toch werd besloten tot de uitgave eener verzameling Werken der Ver eeniging »Die Haghe”, waarin voorloopig alleen zullen worden opgenomen de gehouden lezingen (zoo de auteurs daartegen geen bezwaar hebben) en het verhandelde op de leden-vergaderingen die werken, die uit den aard der zaak op ongelijke tijden zullen

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1895 | | pagina 86