19 lid der Confrérie Pictura alhier in 1782; omtrent de feesten, gevierd ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan der con frérie, en omtrent Cassa’s promotie tot doctor in de beide rechten aan de Hoogeschool te Leijden. In de vergadering van 15 April werd, behalve hetgeen daar omtrent reeds in de werken wordt opgenomen, door den voorzitter mededeeling gedaan, dat graaf Nahuijs te Brussel aan de ver- eeniging schonk een album amieorum uit Leijden, dat hem bij onderzoek was gebleken uitsluitend te bevatten de namen van Hagenaars; daaronder komt voor zekere van de Werve in 1609 met de spreuk: «Sustine et abstine”. Baar een steentje met diezelfde spreuk in een muur van het Doelenstraatje wordt ge vonden, waagde de voorzitter het vermoeden, dat daar ter plaatse een lid van het geslacht van de Werve heeft gewoond, waaruit zich een discussie ontspon over het meer of min waarschijnlijke van dat vermoeden, waaraan ook deelnam de bekende Brusselsche oudheidkenner en genealoog de heer de Raadt, die deze ver gadering als gast bijwoonde. Ten slotte dient nog vermeld, dat onze vereeniging, behalve de boeken, handschriften, couranten, platen en kaarten, dooi den bibliothecaris in zijn verslag opgenomen, twee merkwaardige geschenken ontving, die volgens art. 8 der statuten in bruikleen aan de gemeente werden afgestaan ter plaatsing in het gemeente museum: namelijk: een zeldzaam portret van wijlen Z. K. II. Prins Alexander der Nederlanden, door hem geschonken aan prof. Mr. J. do Wall, en uit diens nalatenschap aan de vereeni ging aangeboden door ons mede-lid den heer Tissot te Arnhem, en eene uitvoerige aquarel, voorstellende de Zeestraat met den Noord-molen en de kolfbaan van Vermeulen (thans de Kon. Bazar) geschonken door den heer B. E. La Chapelle, alhier. En zoo zijn wij aan ’t einde van dit verslag genaderdmoge het den indruk weergeven, dien wij bij den aanvang omschreven, dat de vereeniging »die Haghe” zichtbaar in bloei en ontwikkeling toeneemt.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1895 | | pagina 99