19 M. zijn om eenpleistergebouw BIJLAGE B'. HUYGENS-TENTOONSTELLING. Bestuurderen der Vereeniging „Die Haghe” hebben de eer U. in uwe qualiteit als lid dier Vereeniging, uittenoodigen om naast hen plaats te nemen in eene regelingscommissie, welke zich zal onledig houden met het inrichten eener Huygens-tentoonstelling, hier ter stede in September 1896 1e houden, ter gelegenheid van den 300sten geboortedag van Constant!jn Huygens, en welke zal omvatten het geheele geslacht Huygens, in den meest uitgebreiden zin. Bestuurderen houden zich overtuigd van uwe belangstellende medewer king, en zullen gaarne uiterlijk vóór 15 Augustus a. s. uw antwoord ontvangen aan het adres van den Voorzitter, Witte de Withstraat 50. Zoodra mogelijk zal daarna eene constitueerende vergadering worden gehouden, waarin nadere bijzonderheden zullen worden medegedeeld en besproken. Met alle hoogachting, Bestuurderen toornoemd A. J. Servaas van Booijen. Voorzitter. Mr. J. B. J. N. Bidder de van der Schueren, Secretaris. Dr. B. Krul, Penningmeester. L. J. J. Hageraats. P. Zwart, en Mr. A. E. H. Goekoop. ’s-Gravenha gé, 5 Augustus 1895. wilden doen uitspreken dat het niet goed zou zijn om eenpleistergebouw te schuiven in een hoek, waar, zooals de Minister van Waterstaat ook zeide, het zou uitloopen op de Mauritspoort. Waar de Minister van Waterstaat zich heeft losgemaakt van de be schrijving van dat gebouw in de Memorie van Antwoord en gezegd heeft dat hij, den wensch van velen gehoord hebbende, deze zaak aan een ernstig onderzoek met zijne deskundigen wil onderwerpen, om te komen tot eene oplossing niet in den zin van de verlenging van den bestaanden gevel, maar om zoo mogelijk den nieuwen bijhouw in overeenstemming te bren gen met de betere gebouwen waaraan die zal palen, willen de voorstellers van dat amendement den Minister niet van dat goede voornemen afbren gen. Zij nemen akte van de verklaring van den Minister en trekken het amendement in. De Voorzitter: Daar het amendement ingetrokken is maakt het geen onderwerp van beraadslaging meer uit. De beraadslaging wordt gesloten en onder art. 117 zonder hoofdelijke .stemming goedgekeurd.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 107