21 M. BIJLAGE B3. Vereeniging: „DIE HAGUE.1 Huygens-Tentoonstelling. Het Bestuur der Vereeniging: „die Haghe” heeft de eer u mede te deelen. dat het, in zijn bestuursvergadering van 5 Augustus 1.1., besloten heeft tot het houden, hier ter stede, van 'eene Huygens-Tentoonstelling, ongeveer September 1896, met daaraan verbonden Huygensavond, en het uitschrijven van een Prijsvraag voor een volledige bibliographic der Huygensliteratuur, in den meest uitgebreiden zin. 1) Zooals dan ook geschiedt is, wat uit het volgende jaarverslag zal blijken. Nog werden uitgenoodigd tot 'Eere-leden der Begclings-CommissieJ. Israëls, Mr. C’. P. D. Pape, en Jhr. Mr. Th. H. F. van Riemsdijk, die bedankten. en tot leden-. F. de Bas, Dr. A. Bredius, Joh. Gram, J. H. Lintz, H. W. Mesdag, J. H. A. Mialaret, A. C. Baron Snouckaert van Schauburg, die bedankten, en W. J. Huygens, J. C. van der Meulen, Jhr. D. Rutgers van Rozenburg, D. F. Scheurleer, Jhr. C. W. A. van Sypesteyn, van wie tot heden geen bericht inkwam. VOORDRACHT voor de samenstelling der Afdeelings-Commissies. Centrale afdeeling Huish. en finantiëel beheerCatalogus. De Bestuurs leden van ..Die Haghe." R. H. Driessen, Mr. C. J. A. Heijdenrijck, Mr. P. H. P. van Marie. Afdeeling Genealogie en Heraldiek. Mr. A. E. H. Goekoop. W. Baron Snouckaert van Schauburg, H. de Voogd van der Straaten, M. G.Wildeman. Afdeeling Beeldende Kunst. (Ook Medailleerk. muziek, voorwerpen.) Dr. H. J. de Dompierre de Chaufepié. Dr. C. Hofstede de Groot, Mr. P. H. P. van Marie, Jhr. Mr. C. H. Beelaerts van Blokland. Afdeeling het Boek. (Handschriften, brieven, gedrukten.) Mr. C. Bake, D. F. van Heyst, W. P. van Stockum Jr., P. Zwart. Afdeeling Wis- en Hatuurk. (Slingeruurwerk, Levensverzekering.) R. H. Driessen, L. H. de Grijs. Dr. R. Krul, F. J. G. ten Raa. Afdeeling de Huggensen in betrekking tot Oranje. C. Gijsberti Hodenpijl. L. J. J. Hageraats, Mr. J. B. J. N. Ridder de van der Schueren, L.Wichers. Huggensavond. Mr. C. Bake. Jhr. Mr. C. H. Beelaerts van Blokland. L. H. de Grijs, D. F. van Heijst, W. P. H. Jansen. L. Wichers-. P. Zwart. Prijsvraag bibliographic. L. J. J. Hageraats, M. Mouton. W. P. van Stockum Jr., H. dé Voogd van der Straaten. Deze afdeelings-Commissies kunnen, in overleg met de Centrale afdeeling, aangevuld worden uit de leden van „die Haghe”1); voor zooverre de raad gevende leden de functie hebben aanvaard, zal hun verzocht worden in de afdeelingen zitting te nemen. ’s-Gravenhage, 2 September 1895.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 109